Punkty dostępowe UniFi MESH łamią bariery

Materiał promocyjny Nowe punkty dostępowe UniFi MESH firmy Ubiquiti Networks służą do budowy sieci bezprzewodowej na rozległych obszarach. Urządzenia cechuje wysoka wydajność, a także szerokie możliwości w zakresie skalowania i zarządzania.

Rodzina produktów bezprzewodowych firmy Ubiquiti Networks wzbogaciła się o dwa nowe punkty dostępowe: UAP-AC-M, UAP-AC-M-PRO. Produkty, dzięki swojej wydajności i wykorzystaniu technologii Mesh, pozwalają wyeliminować kluczowe bariery związane z łącznością bezprzewodową. UAP-AC-M pracuje w dwóch pasmach 2,4 GHz oraz 5GHz i jest kompatybilny z 802.11a MIMO 2x2.

Punkty dostępowe UniFi MESH łamią bariery
Maksymalna przepustowość urządzenia wynosi 1167 Mbps. UAP-AC-M może być umiejscowiony zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. W przypadku tego modelu istnieje możliwość mocniejszych anten bądź podłączenia punktu dostępowego do anteny sektorowej w celu powiększenia zasięgu.

Większą wydajność oferuje model UAP-AC-M-PRO. Punkt dostępowy bazuje na technologii 802.11AC 3x3 dual-band MIMO, a jego maksymalna przepustowość osiąga 1750 Mbps. Urządzenie posiada dwa gigabitowe porty Ethernet. W przeciwieństwie do modelu UAP-AC-M znajduje zastosowanie wyłącznie w instalacjach zewnętrznych.

Punkty dostępowe są zasilane za pomocą Power over Ethernet w standardzie passive PoE lub 802.3af PoE/802.3at PoE+, dzięki czemu sygnał wraz zasilaniem jest dostarczany jednym kablem, co ułatwia instalację urządzeń. Gdy nie ma możliwości doprowadzenia kabla sieciowego do urządzenia, można zasilić je za pomocą adapterów PoE.

Topologia mesh - niezawodność i wygoda

Najnowsze punkty dostępowe Ubiquiti Networks bazują na bezprzewodowej strukturze Mesh. Wyróżnikiem tej topologii jest możliwość komunikacji pomiędzy elementami sieci bez konieczności angażowania jednostki centralnej. W takiej sieci urządzenia mogą komunikować się ze sobą bezpośrednio. Inną zaletą jest legendarna wręcz niezawodność Mesh, dlatego tego typu rozwiązania stosuje się powszechnie w jednostkach wojskowych czy elektrowniach atomowych. Istnienie kilku zapasowych połączeń sprawia że w przypadku awarii łącza, informacje mogą przepływać innymi łączami. - Użytkownicy oczekują dostępu do sieci o dowolnej porze z każdego miejsca. Jednak zapewnienie dostępu do sieci dla wielu użytkowników na rozległym obszarze stanowi poważne wyzwanie. Tradycyjne sieci bezprzewodowe nie radzą sobie z przesyłaniem danych na dużych obszarach z dużą liczbą stacji klienckich. Natomiast topologa Mesh gwarantuje pokrycie zasięgiem na dużym obszarze, a także automatyzację pracy. - mówi Adam Wawrzynek Ubiquiti Product Manager Senetic SA.

Punkty dostępowe UniFi MESH łamią bariery

Łatwe zarządzanie

Systemy bezprzewodowe UniFi firmy Ubiquiti Networks poza wysoką wydajnością i skalowalnością wyróżniają się bardzo przyjaznym zarządzaniem. Administrator wykorzystuje oprogramowanie UniFi Controller, pracujące w centrum sterowania siecią lub chmurze, do zarządzania różnymi obiektami, np. hotelem, kampusem uniwersyteckim, kompleksem biurowców czy domów mieszkalnych. Co ważne, każda z lokalizacji jest odseparowana i posiada własną konfigurację, mapy, statystyki, konta admina, portal dla gości.

Kontroler UniFi jest dostępny poprzez przeglądarkę lub aplikację mobilną. Administrator może w prosty sposób wdrażać pojedyncze urządzenia a także tysiące punktów dostępowych w wielu lokalizacjach. Oprócz tego dostępne są inne funkcje pozwalające sprawnie zarządzać ruchem sieciowym czy planować strukturę sieci.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest mapa RF, przeznaczona do monitorowania i analizy częstotliwości radiowych dla optymalnego rozmieszczenia punktów dostępowych, ich konfiguracji, a także rozwiązywania pojawiających się problemów. Zaawansowane funkcje obejmują analizę widma, promowanie wydajniejszych klientów bezprzewodowych, którzy potrafią przesłać większą ilość danych w zadanym przedziale czasu, a także zapewnienie maksymalnej wydajności poprzez sterowanie pasmem.

- Nowe produkty z linii UniFi MESH to doskonała propozycja dla organizacji poszukujących rozwiązań do budowy wysokowydajnych sieci bezprzewodowych. Urządzenia cechują się niezawodnym działaniem, innowacyjną i trwałą konstrukcją. Ich minimalistyczny design sprawia, że punkty dostępowe idealnie wpisują się w dostępną przestrzeń - podsumowuje Adam Wawrzynek Ubiquiti Product Manager Senetic SA.

Właściwości produktów

UAP-AC-M UAP-AC-M-PRO
Środowisko
działania
wewnętrzne,
zewnętrzne
zewnętrzne
Jednoczesna
obsługa dwóch pasm
+
+
2.4 GHz 300 Mbps 450 Mbps
2.4 GHz
MIMO
2x2 3x3
5 GHz 867 Mbps 1300 Mbps
5 GHz
MIMO
2x2 3x3
Zasięg 183 m 183 m
Tryb PoE 24V
Passive PoE 802.3af PoE: Alternative A
802.3af
PoE
Sugerowane
ceny
99 USD
lub 480 USD (pięciopak)
199 USD
lub 975 USD (pięciopak)

***

Senetic oferuje rozwiązania sieciowe, serwerowe i oprogramowanie dla klientów końcowych, korporacyjnych oraz indywidualnych, a także resellerów, integratorów, ISP oraz firm z branży IT. Senetic stawia na dynamiczny rozwój. Od 2009 roku nieustannie rozszerza obszar działania w branży IT. Oferując najlepsze na rynku oprogramowanie i narzędzia do budowy infrastruktury sieciowej i serwerowej, koncentruje się na sprawdzonych, prestiżowych markach.