Psion łączy się z Teklogix

Brytyjski producent liczy, że wraz z przejęciem kanadyjskiego producenta bezprzewodowych systemów sieciowych, uda mu się wkroczyć na rynek przemysłowy.

Psion, brytyjski producent urządzeń bezprzewodowych, przejmuje Teklogix International, kanadyjskiego producenta bezprzewodowych systemów sieciowych. Transakcja, której wartość szacuje się na 368 mln USD, ma zostać zrealizowana w formie wymiany akcji i gotówce.

Teklogix projektuje, tworzy i produkuje zaawansowane sieciowe systemy bezprzewodowe i świadczy usługi integracyjne związane z systemami łańcucha dostaw i zarządzania stanami magazynowymi. Jego rozwiązania są przeważnie wykorzystywane przez duże przedsiębiorstwa z sektora produkcyjnego, handlu detalicznego i transportowego.

Przedstawiciele Psiona liczą, że przejęcie to pozwoli wejść firmie na rynek przemysłowy. Dodają też, że jest to najważniejsza transakcja Psiona jaka została zawarta w ciągu ostatnich 10. lat.

Teklogix uzyskuje tak samo wysokie dochody zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie. Jego klientami jest około 35% firm z listy Fortune 500, w tym Dell Computer i Compaq Computer.

***

Motorola nawiązuje współpracę z Psion w zakresie bezprzewodowych urządzeń internetowych

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem IDGLi[email protected]

TOP 200