Przyspieszający firmware od Sony

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, firma Sony udostępniła uaktualnienie firmware dla nagrywarek DVD z serii DRU-530 (modele DRU-530A and DRX-530UL). Po jego zainstalowaniu szybkość nagrywania płyt DVD-R zwiększa się z 4x do 8x.

Nagrywarki z serii DRU-530 trafiły na rynek kilka miesięcy temu - udostępnienie ich nabywcom uaktualnienia oprogramowania, umożliwiającego "przyspieszenie" urządzeń, zapowiadano już na początku tego roku. W momencie swojej rynkowej premiery napędy zapisywały płyty DVD-R z prędkością 4x, zaś DVD+R - 8x (DVD-RW - 2x, DVD+RW - 4x). Udostępniony właśnie firmware dwukrotnie zwiększa prędkość zapisu krążków DVD-R.

Odczyt nośników DVD odbywa się z maksymalną prędkością 12x, zaś CD - 40x. Nagrywarka DRU-530A wyposażona jest w bufor o pojemności 2 MB, a także technologię Buffer Underrun Protection (zapobiegającą występowaniu błędów zapisu).

Zobacz również:

  • Sony wkracza w kosmos

Więcej informacji:

http://www.sonyburners.com

Plik do pobrania:

http://sony.storagesupport.com/dvdrw/downloads/530FW20a/530a_20a.zip

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200