Przyjazna konkurencja

Netia Telekom i TP SA zadbają o standardy, karty chipowe, aparaty i książki telefoniczne.

Netia Telekom i TP SA zadbają o standardy, karty chipowe, aparaty i książki telefoniczne.

Z inicjatywy Telekomunikacji Polskiej SA doszło do pierwszego spotkania między przedstawicielami tej firmy a członkami kierownictwa niezależnego, lokalnego operatora telekomunikacyjnego - Netii Telekom SA. Powołano zespół konsultacyjny, w którego pracach wezmą udział przedstawiciele obu spółek. Zajmie się on koordynacją działań w trzech dziedzinach: standaryzacji stosowanych na polskim rynku kart chipowych i aparatów telefonicznych, jak również opracowaniu wspólnej książki telefonicznej.

"Po raz pierwszy w naszej historii nawiązaliśmy jakiekolwiek kontakty z przedstawicielami TP SA. Byliśmy zaskoczeni propozycją spotkania, która była inicjatywą nowego zarządu tego operatora. Jesteśmy jednak bardzo z niej zadowoleni. Oczywiście, nadal będziemy konkurentami, ale odbywać się będzie to obecnie w bardziej przyjaznej atmosferze" - mówi Jolanta Ciesielska z Netii Telekom SA.

Nowy zarząd Telekomunikacji Polskiej SA stwierdził, że w najbliższym czasie musi precyzyjnie określić, w jakich obszarach firma ta będzie konkurować, a w jakich współpracować z innymi operatorami na polskim rynku. W pierwszej kolejności dotyczyć to będzie aparatów publicznych i książek telefonicznych. Współpraca zostanie rozszerzona także na innych operatorów niezależnych, z których Netia jest największa. Działa bowiem w 15 województwach i ma obecnie 110 tys. abonentów, z czego tzw. dzwoniących jest około 76 tys.


TOP 200