Przyjaźń serwerów SCO z Windows

Nowa strategia Santa Cruz Operation Inc. (SCO), zwana przez jej autorów Windows Friendly Strategy, ma doprowadzić do powstania produktów i technologii integrujących serwery SCO z Windows.

Nowa strategia Santa Cruz Operation Inc. (SCO), zwana przez jej autorów Windows Friendly Strategy, ma doprowadzić do powstania produktów i technologii integrujących serwery SCO z Windows.

Aby zrealizować ten cel, SCO udzieliła AT&T Global Information Solutions (AT&T GIS) licencji na technologię Advanced Server dla systemu Unix. AT&T GIS jest właścicielem licencji na technologię sieciową Microsoft dla platform Unixa i w związku z tym jest przodującą firmą, opracowującą oprogramowanie łączące Unix z produktami sieciowymi firmy Microsoft. Nowa technologia rozwijana przez AT&T GIS, nazywa się "Pegasus" i jest funkcjonalnie całkowicie zgodna z sieciową technologią firmy Microsoft, reprezentowaną przez serwer Windows NT. Technologia "Pegasus" dostarczy użytkownikom oprogramowania SCO rozbudowanych funkcji zarządzania systemem z serwerami SCO, a także umożliwi pracę z Windows NT oraz z oczekiwanym środowiskiem Chicago - następcy Windows 3.1. Licencjonowanie technologii Advanced Server dla systemu Unix stanowi także wejście w nową fazę działań SCO na rzecz ''oswojenia'' Windows, co umożliwi odbiorcom proste i bezproblemowe łączenie w integrowanych sieciach zalet serwerów SCO i oprogramowania Microsoft Windows oraz dostęp użytkowników Windows do wielofunkcyjnych serwerów SCO oraz do 8 tys. programów ukierunkowanych na zastosowania w biznesie.

Technologia ''Pegasus'' rozszerzy obecne możliwości oprogramowania LAN Manager pozwalając użytkownikom Windows na korzystwanie z plików oraz wspólnych zasobów w systemach SCO Open Server, urządzeń zarządzających sieciami, a także na dostęp do unixowego oprogramowania użytkowego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200