Przydatne linki

Osoby, które poszukują pracy i chciałyby sprawdzić swoje predyspozycje psychologiczne i zawodowe oraz dowiedzieć się, jak napisać dokumenty aplikacyjne i przygotować się do rekrutacji mogą zajrzeć na strony:

www.proaktywnie.pl/samoswiadomosc-test-mbti

www.psychologia.net.pl/testy.php

www.kariera.com.pl

Studenci i absolwenci, którzy mają już sprecyzowane zainteresowania, ale chciałyby poznać wymagania pracodawców, organizujących staże i praktyki mogą starać się o zatrudnienie w czterech dużych firmach, które prowadzą własne programy zatrudnienia młodych pracowników, PwC, Microsoft, P&G i IBM.

www.pwc.com/gx/en/careers/index.jhtml

www.microsoft.com/pl-pl/student/praktyki.aspx

pg.sitebase.net/pg_images/taleo/practicetest.htm

http://www-05.ibm.com/employment/pl/

Tym, którzy mają już doświadczenia, a chcieliby się dowiedzieć, jakie są prawne podstawy organizacji praktyk i staży oraz, jak wygląda to w praktyce powinni zajrzeć na tematyczną stronę o przewrotnym tytule, gdzie można poznać zarówno dobre przykłady, jak i porady, jak zachowywać się, gdy praktyka lub staż nie odpowiada naszym wymaganiom.

www.nieparzekawy.pl

Studentów nie tylko z Podlasia zachęcam do zajrzenia na stronę biura karier Politechniki Białostockiej, która jest profesjonalnie prowadzona i zawiera wiele przydatnych informacji.

www.biurokarier.pb.edu.pl

Kobiety zainteresowane karierą w IT mogą skorzystać z sieci kontaktów oferowanych przez profesjonalną organizację branżową Stowarzyszenie Professional Women’s Network Global (PWN Global), która działa na całym świecie.

http://www.pwnglobal.net/warsaw

W planowaniu kariery warto uwzględnić również praktykę w NGO, najbardziej kompleksową wiedzę o sektorze pozarządowym można znaleźć na stronie

www.ngo.pl

Tym, których interesują konkretne firmy IT oraz wynagrodzenia, jakie można uzyskać w tej branży polecamy stale aktualizowany serwis

www.computerworld.pl


TOP 200