Przychody Sun Microsystems wzrosły w Polsce o 40%

Przychody polskiego oddziału Sun Microsystems w zakończonym 30 czerwca roku finansowym 2000 wzrosły o 40% w porównaniu do roku ubiegłego. Przedstawiciele firmy nie ujawnili jednak dokładnej wysokości ...

Przychody polskiego oddziału Sun Microsystems w zakończonym 30 czerwca roku finansowym 2000 wzrosły o 40% w porównaniu do roku ubiegłego. Przedstawiciele firmy nie ujawnili jednak dokładnej wysokości sprzedaży ani zysków.

Andrzej Jaskulski, dyrektor generalny Sun Microsystems Poland stwierdził jedynie, że przychody jego spółki były rzędu 40-50 mln USD.

"W zakończonym roku finansowym znacząco zwiększyliśmy sprzedaż wszystkich linii naszych produktów - stacji roboczych, serwerów Sun Enterprise, systemów pamięci masowych oraz oprogramowania. Był to także kolejny rok bardzo dobrego rozwoju w segmencie serwerów o największej mocy - kilkanaście firm zdecydowało się na zakup naszego systemu Sun Enterprise 10000 (Starfire), który w błyskawicznym tempie podbija również rynki światowe." - podsumował wyniki szef polskiego oddziału firmy.

***

Sun Microsystems i AOL zakończyły rok finansowy

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200