Przychód Cisco wzrósł w III kwartale o 55%

W zakończonym 29 kwietnia III kw. roku finansowego 2000 firma Cisco Systems uzyskała sprzedaż w wysokości 4,92 mld USD oraz zysk netto w wysokości 662 mln USD. Oznacza to, że przychód firmy zwiększył ...

W zakończonym 29 kwietnia III kw. roku finansowego 2000 firma Cisco Systems uzyskała sprzedaż w wysokości 4,92 mld USD oraz zysk netto w wysokości 662 mln USD. Oznacza to, że przychód firmy zwiększył się w porównaniu do roku ubiegłego o 55% (3,17 mld USD), natomiast zysk netto jest większy o 4,1% (636 mln USD).

Po raz kolejny największy przychód firma uzyskała ze sprzedaży routerów (41%). Na drugim miejscu znalazły się przełączniki (39%). Urządzenia dostępowe miały 13-proc. udział w przychodach firmy, natomiast pozostałe produkty - 7-proc.

Pod względem geograficznym duży wzrost odnotowano na rynkach azjatyckich, gdzie sprzedaż firmy wzrasta kwartalnie średnio o 25%. Poprawę wyników przyniosły także rynki amerykańskie i europejskie. Cisco wiąże szczególne nadzieje z regionem EMEA, gdzie odbywa się prywatyzacja coraz większej liczby operatorów telekomunikacyjnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200