Przybywa użytkowników szybkiego, bezprzewodowego Internetu

Z analiz OECD wynika, że na każdą setkę osób mieszkających w krajach członkowskich organizacji przypada 56,6 aktywnych usług bezprzewodowego dostępu do szerokopasmowego Internetu. Ogółem w 34 krajach należących do OECD z takiego dostępu do globalnej sieci korzysta ponad 700 mln osób. To dwa razy więcej niż z usług dostępowych realizownych za pomocą łączy przewodowych.

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) szacuje, że z usług mobilnego, szybkiego dostępu do Internetu korzysta ponad dwukrotnie więcej abonentów niż z usług opartych na łączach przewodowych. Analizy dotyczą państw członkowskich organizacji.

W przeliczeniu na liczbę mieszkańców największą popularnością tego typu usługi cieszą się w Korei Południowej, Szwecji oraz Australii. Eksperci podkreślają przy tym, że Korea Południowa i Szwecja to jedyne, należące do OECD państwa, w których liczba urządzeń podłączonych do szerokopasmowego, bezprzewodowego Internetu przewyższa liczbę mieszkańców. Polska, z wynikiem na poziomie 58 p. proc. plasuje się pośrodku stawki.

Zobacz również:

  • Chiny chcą cenzurować wszystkie komentarze w internecie

W skali roku liczba działających na świecie urządzeń podłączonych do szybkiego, bezprzewodowego Internetu wzrosła o 18 proc. Zdaniem autorów badania wzrosty są efektem rosnącej popularności nowoczesnych telefonów komórkowych oraz tabletów obsługujących transmisję 3G. Według danych za czerwiec 2012 roku w krajach należących do OCED istniało ok. 321 mln takich połączeń. Większość (54,7%) z takich usług wykorzystuje łącza DSL. Średnioroczny wzrost popularności przewodowych usług szerokopasmowego dostępu do Internetu sięgnął 1,7 proc.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200