Przybywa spamu w komórkach

Spam drażni już nie tylko posiadaczy kont poczty elektronicznej. Coraz częściej niezamówione wiadomości przesyłane są użytkownikom telefonów komórkowych. Z raportu przygotowanego przez Empower Interactive wynika, że ponad dwie trzecie posiadaczy telefonów w Europie otrzymuje nawet do pięciu niezamówionych SMS-ów w ciągu tygodnia.

Informację podała agencja Reuters. Z opracowania przygotowanego przez Empower Interactive wynika, że aż 65% użytkowników telefonów komórkowych zgłosiło fakt otrzymywania spamu. Jak wskazała niezależna brytyjska organizacja - Independent Committee for the Supervision of Standards of Telephone Information Services (ICSTIS), przyszło już 10 tys. skarg na otrzymywanie spamu.

Najbardziej podatnymi na lawinę spamu są użytkownicy, którzy podają numery swoich telefonów w serwisach komercyjnych, skąd można pobrać dzwonki i loga do telefonów.

Zobacz również:

  • Twitter codziennie usuwa ponad milion kont spamowych
  • Załamanie rynku smartfonów w Europie - najgorszy wynik od 9 lat
  • Opłata reprograficzna to kolejny zły pomysł

To ma być dopiero początek złowrogich statystyk spamu w telefonach komórkowych. Z roku na rok zjawisko ma znacząco się nasilać.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200