Przez spam rosną koszta e-marketingu

Coraz więcej legalnie przesyłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej ofert marketingowych jest blokowanych przez systemy antyspamowe. Jak wskazuje badanie Jupiter Research firmy korzystające z tej formy promocji do 2008 roku stracą do 419 mln USD – wskazuje Center for Media Research.

Jupiter Research oszacował, jakie koszta ponoszą te firmy, które decydują się na przesyłanie ofert handlowych i promocje za pośrednictwem poczty elektronicznej. Autorzy raportu zatytułowanego „Pokonując skutki plagi spamu – maksymalizacja skuteczności e-marketingu” wskazują, że w ubiegłym roku firmy straciły ok. 230 mln USD przez spam. Wiadomości o charakterze handlowym wysyłane zgodnie z prawem bardzo często były blokowane przez systemy antyspamowe bądź administratorów sieci. W tej sposób gro ofert nie trafiło do odbiorców.

Według szacunków Jupiter Research do 2008 roku straty z tego tytułu wyniosą 419 mln USD.

Od 2002 do 2003 roku o 26% wzrosła liczba spamu. Jupiter Research wskazuje, że z roku na rok statystki będą się coraz gorsze.

Zobacz również:

  • Czy sztuczna inteligencja zadomowi się w Twoim kanale informacyjnym?
  • Microsoft blokował w 2021 r. aż 1000 złośliwych e-maili co sekundę
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200