Przez komputer i telefon

Komunikaty

GroupWise umożliwia dołączanie dowolnej liczby załączników do poczty elektronicznej (także za pośrednictwem OLE) oraz tworzenie dokumentów zgodnych z formatem Rich Text Format, umożliwiając w ten sposób ich bogatą edycję. Możliwe jest także zapisanie na dysku komputera nie dokończonego listu, jeśli zamierzamy wprowadzić poprawki w terminie późniejszym. Zawarta w tym systemie książka adresowa została zintegrowana z Novell Directory Services (NDS). Ponadto GroupWise obsługuje dowolne książki adresowe zgodne z MAPI.

Podobnie jak i inne komunikaty, również informacje o spotkaniach dostępne są w uniwersalnej skrzynce pocztowej. Ustalając nazwiska osób zapraszanych na spotkanie, użytkownik może korzystać z wbudowanej książki adresowej. Aby ustalić konkretny termin spotkania, można wykorzystać opcję "busy search". Dzięki niej przeszukiwane są terminarze wszystkich uczestników spotkania i wybierana jest najodpowiedniejsza pora. Nie można wprawdzie dowiedzieć się o zaplanowanych spotkaniach naszych gości, lecz można otrzymać informację o ich wolnych terminach. Terminarz uwzględnia także różnice czasu, w przypadku uczestnictwa w spotkaniu osoby znajdującej się w innej strefie czasowej.

Aktualizacja

Cena upgrade'u, niezależnie od tego czy dokonany on będzie z poprzedniej wersji tego pakietu, czy też zamierzamy przejść z innego systemu na ten, będzie taka sama. Novell ma stosować nową politykę cross-upgrade'ów w stosunku do takich systemów, jak: Microsoft Mail, Microsoft Exchange, Lotus Notes, Lotus cc:Mail, IBM PROFS, IBM OfficeVision, ICL TeamOffice, On Technology DaVinci, BeyondMail firmy Banyan, ExpressIT! Infinitive Technology, MAIL Plus firmy Futurus oraz MHS QuickMail.

30 dni po wprowadzeniu na rynek pełnej wersji GroupWise 5 trwać będzie promocja uaktualnień tego systemu. Wtedy to użytkownicy systemów GroupWise, SoftSolutions i MHS, którzy zakupią licencje na GroupWise 4.1 albo na uaktualnienie do GroupWise 4.1, otrzymają taką samą liczbę licencji na GroupWise 5 bez dodatkowych kosztów (oprócz kosztów przesyłki). Zamówienia należy złożyć do 31 stycznia 1997 r.

Również osoby, które już kupiły lub przed 31 grudnia br. kupią system SoftSolutions w wersji 4.x, mogą otrzymać program uaktualniający do GroupWise 5. Z kolei użytkownicy wersji 3.1a systemu SoftSolutions mogą go rozbudować poprzez zakup po cenie uaktualnienia licencji na upgrade do SoftSolutions 4.1 lub GroupWise 5. Osoby korzystające z aplikacji opartych na systemie MHS mają prawo do zniżek przy zmianie systemu z MHS na GroupWise 4.1. Użytkownicy MHS, którzy podczas trwania promocji rozbudują go do systemu GroupWise 4.1, będą mogli do 31 stycznia 1997 r. zamówić bezpłatne uaktualnienie do GroupWise 5.

Ułatwiony proces uaktualniania

GroupWise zawiera narzędzia do przenoszenia danych, sprawiające, że proces uaktualniania jest znacznie prostszy. Do uaktualnienia systemu GroupWise 4 służą narzędzia zawarte w GroupWise 5, pomagające zapoznać użytkowników z usługami NDS (Novell Directory Services), oraz program NWAdmin (NetWare Administrator) do zarządzania siecią za pomocą interfejsu graficznego.

Narzędzia do przenoszenia danych pozwalają administratorom przemieścić do nowego systemu oddzielnie usługi dodatkowe, urzędy pocztowe i dane na temat użytkowników. Wszystkie te funkcje umożliwiają przedsiębiorstwom stopniowe udoskonalanie systemu w sposób niewidoczny dla użytkowników.

Aby przenieść istniejące zbiory danych do katalogów GroupWise 5, użytkownicy systemu SoftSolutions 4.1 mogą wykorzystać funkcje zawarte w GroupWise 5. Osoby korzystające z systemu SoftSolutions 3.1a otrzymają wraz z GroupWise 5 oddzielny zestaw aplikacji do konwersji danych na format SoftSolutions 4.1. Po przekonwertowaniu danych użytkownicy będą mogli je przemieścić do katalogów GroupWise 5 za pomocą wspomnianych narzędzi do przenoszenia danych.

Novell zapewnił użytkownikom systemu MHS możliwość połączenia go z GroupWise 5. Pozwoli to przedsiębiorstwom na stopniową zmianę systemu bez przerywania pracy użytkowników.


TOP 200