Przez WAP do Internetu

Motorola zapowiedziała zawiązanie partnerstwa z największymi dostawcami usług internetowych, takimi jak: Amazon.co.uk, Digital Bridges, NewsAlert, Reuters, Sports.com i in., w celu rozszerzenia dostępu do stron internetowych za pośrednictwem telefonów komórkowych wyposażonych w protokół WAP (Wireless Application Protocol).

Motorola zapowiedziała zawiązanie partnerstwa z największymi dostawcami usług internetowych, takimi jak: Amazon.co.uk, Digital Bridges, NewsAlert, Reuters, Sports.com i in., w celu rozszerzenia dostępu do stron internetowych za pośrednictwem telefonów komórkowych wyposażonych w protokół WAP (<i>Wireless Application Protocol</i>).

Udostępnienie stron internetowych jest częścią strategicznego programu WOW (<i>Web W/O Wires</i>) Motoroli, czyli uproszczonego i bezprzewodowego dostępu do aplikacji internetowych z terminali kieszonkowych. Do uruchomienia aplikacji WOW z firmowych telefonów Motoroli wystarczy nacisnąć specjalny przycisk, instalowany fabrycznie w telefonie, a cała procedura nawiązywania łączności z Internetem i ulubionym – uprzednio zadeklarowanym – serwisem będzie przebiegać automatycznie. Pozwala to na całkowite wyeliminowanie kłopotliwego wpisywania wężowych adresów URL z klawiatury telefonu oraz unikanie potrzeby optymalizacji stron webowych do indywidualnego formatu ekranu odbiornika.

Aplikacja <i>Web W/O Wires</i> będzie dostępna na stronie udostępnianej klientom przy zakupie telefonu z WAP, wykorzystującego także szybką, pakietową transmisję danych GPRS.

Według przewidywań Motoroli do 2003 r. ponad połowa wszystkich połączeń z Internetem będzie realizowana za pomocą urządzeń bezprzewodowych, co w praktyce oznacza znacznie większe zainteresowanie telefonami z WAP i GPRS.

Zapowiedzi rozszerzenia dostępu do Internetu dotyczą kilku najnowszych modeli telefonów komórkowych Motoroli (Timeport, Talkabout i V.series), wszystkich wyposażonych w aplikację WAP oraz inne funkcje: Timeport P7389i – trójzakresowy telefon GSM z WAP i transmisją GPRS; Timeport P7389 – trójzakresowy telefon GSM z WAP; Timeport P7389e – telefon GSM z aplikacją WAP i dwiema kartami (SIM i bankową); Talkabout T2288 – tani telefon GSM z aplikacją WAP oraz serię V.2288 – telefon GSM z aplikacją WAP i wbudowanym odbiornikiem radiowym FM.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200