Przestrzenne modelowanie po polsku

W pół roku po premierze Intergraph wprowadza na rynek polską wersję Solid Edge.

W pół roku po premierze Intergraph wprowadza na rynek polską wersję Solid Edge.

Intergraph wprowadził do sprzedaży polską wersję Solid Edge dla Windows - systemu CAD nowej generacji przeznaczonego do 3-wymiarowego modelowania złożonych części mechanicznych. Premiera odbyła się zgodnie z zapowiedziami w pół roku po prezentacji angielskiej wersji programu. "Intergraph postanowił zaryzykować i zainwestował w lokalizację pakietu dopiero wchodzącego na rynek. W Polsce sprzedawana będzie prawie od początku wersja polska" - powiedział Mirosław Czarnecki z Intergraph Europe Polska. Dodał on, że od czasu styczniowej premiery Solid Edge sprzedano już kilka tysięcy pakietów. Każdy polski nabywca wersji angielskiej otrzyma bezpłatnie zlokalizowaną wersję produktu.

Program zaprojektowano specjalnie do pracy w środowisku Windows. Wykorzystuje on opracowaną przez Intergraph technologię Jupiter i OLE4D&M (OLE for Design & Modelling) umożliwiającą pełną integrację i wymianę danych z innymi aplikacjami systemu Windows - zarówno biurowymi, jak i systemami CAD/CAM/CAE. OLE4D&M jest specyfikacją promowaną przez Intergraph we współpracy z Microsoft. Ma ona na celu rozszerzenie możliwości technologii OLE i standaryzację sposobów wymiany plików o formatach CAD. Program Solid Edge ma wbudowane standardowe mechanizmy OLE Automation, które pozwalają na tworzenie dodatkowych, uzupełniających funkcji lub zewnętrznych aplikacji za pomocą standardowych narzędzi programistycznych dla systemu Windows, takich jak Visual Basic, Visual C++ czy Delphi. Solid Edge jest specjalnie przystosowany do projektowania złożonych konstrukcji mechanicznych. Wbudowane funkcje pozwalają na rozwiązywanie problemów złożeniowych (generację rysunków złożeniowych), zestawianie i powiązanie elementów przez odpowiednie relacje oraz automatyczne przechodzenie do edycji pojedynczych części.

Solid Edge można kupić wyłącznie w tworzonej obecnie przez Intergraph sieci sprzedaży Solid Edge Team, składającej się z firm profesjonalnie przygotowanych do sprzedaży tego produktu oraz obsługi i wsparcia dla klientów.

Katalogowa cena pakietu wynosi 7500 USD, ale w ramach promocji do końca października tego roku, będzie on sprzedawany wraz z dodatkowo dołączanym programem Imagineer Technical za 6950 USD.

Intergraph zapowiada w najbliższym czasie premiery nowych produktów: polskiej wersji Imagineer Technical oraz Solid Edge for Drafting - uproszczonej i tańszej wersji Solid Edge, przeznaczonej do tworzenia płaskiej dokumentacji złożonych mechanizmów.


TOP 200