Przepustka do korporacji

Compaq i Tandem oferują klastry dla rynku telekomunikacyjnego.

Compaq i Tandem oferują klastry dla rynku telekomunikacyjnego.

Dzięki przejęciu firmy Tandem, Compaq ma nadzieję w krótkim czasie znaleźć się wśród dostawców rozwiązań iformatycznych dla wymagających klientów.

Tandem Computer zapowiedział wprowadzenie na rynek pierwszego nowego produktu od czasu przejęcia firmy przez Compaqa. Jest nim Integrity XC - rozwiązanie klastrowe, oparte na technologii NonStop Clusters firmy Tandem, pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego SCO UnixWare na serwerach intelowskich Compaqa. Tym samym Tandem otworzył firmie Compaq drogę na rynek najbardziej wymagających klientów, którzy zainteresowani są kupnem wysoko wydajnych systemów klastrowych o dużym poziomie dostępności. Dotychczas Compaq - mimo że jest największym wśród producentów sprzętu klasy PC - nie był traktowany jako poważny dostawca rozwiązań serwerowych dla tej grupy klientów.

Integrity XC pozwala budować klastry, składające się z maksymalnie sześciu serwerów. Do końca br. dostępna ma być jednak nowa wersja oprogramowania, umożliwiająca połączenie w ramach jednego klastra do 16 maszyn. Największą zaletą wspólnego rozwiązania Tandema, SCO i Compaqa jest fakt, że z punktu widzenia użytkownika, jak i administratora takiego klastra, postrzegany jest on jako jeden wysoko wydajny serwer. Nie tylko usprawnia to zarządzanie całym systemem, ale także ułatwia proces przystosowywania aplikacji do pracy w takim środowisku. W pełni współdzielona jest bowiem pamięć wszystkich serwerów i realizowane przez nie procesy.

Klastry Integrity XC promowane są jako rozwiązanie dla firm telekomunikacyjnych, które wymagają wysokiej wydajności i bezawaryjnej pracy serwerów. Cena produktu to minimum 50 tys. USD za konfigurację, składającą się z dwóch serwerów Compaq ProLiant 850R, systemów UnixWare oraz łączącego je pakietu ServerNet firmy Tandem.

Nowy produkt Tandema i Compaqa dostępny będzie na rynku w marcu br.


TOP 200