Przenoszenie aplikacji SAP do chmury Google będzie łatwiejsze

Google Cloud i SAP ogłosiły rozszerzone partnerstwo strategiczne, dzięki któremu klienci będą mogli szybko przenosić swoje biznesowe aplikacje do chmury Google oraz wykorzystywać jej możliwości w zakresie sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML).

Google

W ramach nawiązanej umowy, Google Cloud staje się strategicznym partnerem chmurowym w programie “RISE with SAP”. Obie firmy będą współpracować, by przyspieszać migrację klientów i procesów biznesowych do chmury.

Ponadto klienci będą mogli korzystać z globalnej dostępności wielu usług i produktów SAP dzięki skalowalnej infrastrukturze chmurowej i sieci, jaką oferuje Google Cloud, w tym z takich narzędzi jak SAP Analytics Cloud czy SAP Data Warehouse Cloud w ramach SAP Business Technology Platform (SAP BTP).

Zobacz również:

  • Haker oferuje sprzedaż danych 48,5 mln użytkowników szanghajskiej aplikacji COVID
  • Firmy rezygnują z wymogu ukończenia studiów wyższych, stawiając na umiejętności
  • Dostawca z certyfikatem SAP

„Google Cloud i SAP łączy zaangażowanie we wspieranie klientów w osiąganiu sukcesów i wzroście biznesu. Cieszymy się, że możemy razem współpracować, aby przyspieszyć transformacje cyfrowe przedsiębiorstw z SAP na Google Cloud, wykorzystując możliwości chmury nowej generacji”, komentuje porozumienie Rob Enslin, prezes Google Cloud.

Z kolei Thomas Saueressig, członek zarządu SAP SE, odpowiedzialny za SAP Product Engineering, mówi że “Program RISE with SAP został wdrożony przez klientów, którzy poszukują nowych możliwości na drodze transformacji w Inteligentne Przedsiębiorstwo. Teraz rozszerzamy nasze partnerstwo z Google Cloud, aby przedsiębiorstwa mogły odnosić jeszcze większe sukcesy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200