Przenośny Bluetooth

Koncerny Sony i Ericsson stworzyły pierwszy wspólny produkt - telefon komórkowy o wyglądzie pióra, którego dwa elementy składowe porozumiewają się między sobą z wykorzystaniem technologii Bluetooth.

Firmy Sony i Ericsson zaprezentowały pierwszy owoc swojej "komórkowej" współpracy - zestaw Ericsson Bluetooth Handsfree HBH-20. Urządzenie z wyglądu przypomina pióro, jest jednak w pełni funkcjonalnym telefonem komórkowym, wykorzystującym technologię Bluetooth.

Telefon składa się z dwóch części: głośnika (połączonego z mikrofonem) oraz głównego modułu. Elementów tych nie łączy żaden przewód - dane przesyłane są za pośrednictwem złącza Bluetooth. Na głośniku umieszczono przyciski pozwalające na wygodne odbieranie lub odrzucanie połączeń - bez konieczności sięgania po główny moduł. Możliwe jest również wybieranie głosowe.

Zobacz również:

  • Użytkownicy Androida otrzymują fałszywe SMS-y na temat Covid-19

Bateria, w którą wyposażono telefon pozwala użytkownikowi na prowadzenie rozmów przez cztery godziny; w stanie czuwania telefon może pozostawać do 60 godzin. Nie wiadomo na razie, kiedy urządzenie to trafi na rynek - nie ustalono również jego ceny.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200