Przenośne centrum danych IBM pokazane w Polsce

IBM zaprezentował po raz pierwszy w Polsce (we Wrocławiu, Katowicach i Warszawie) modułowe, przenośne centrum danych PMDC (Portable Modular Data Center). Przeznaczone jest dla klientów biznesowych, jak również instytucji sektora publicznego.

Wszystkie elementy centrum są instalowane w kontenerze, w specjalnych szafach rackowych. Nowa usługa umożliwia wdrożenie przenośnego środowiska komputerowego o dużej gęstości mocy. Infrastruktura techniczna rozwiązania, wraz z kontenerem utrzymującym zadane parametry środowiskowe (temperatura, wilgotność powietrza), sprawiają, iż PMDC jest odporne na skrajne warunki otoczenia. Konstrukcję PMDC wyposażono w systemy wykrywania i gaszenia ognia oraz ochrony przed wpływem fal elektromagnetycznych i radiowych.

Przenośne centrum danych IBM pokazane w Polsce

PMDC o długości 20 stóp (6,1 m)

PMDC charakteryzuje się wysoką efektywnością energetyczną (wskaźnik Data Center Infrastructure Efficiency wynosi 66% do 77%) i ma takie elementy, jak: generator wody lodowej, UPS, baterie, systemy przeciwpożarowe, zdalny monitoring.

PMDC jest dostępne w różnych rozmiarach i może być konfigurowane stosownie do potrzeb klienta. Moduły PMDC można łączyć w kilka dla uzyskania większej powierzchni DC. Wdrożenie centrum zajmuje od 12 do 14 tygodni. Istnieją dwie formy nabycia PMDC: poprzez zakup na własność oraz wynajem na dowolny okres czasu.


TOP 200