Przenośne Fujitsu

Fujitsu zawarła umowę dystrybucyjną z Silico Eximp/Karen Notebooks.

Fujitsu zawarła umowę dystrybucyjną z Silico Eximp/Karen Notebooks.

Japoński koncern Fujitsu rozszerza swoją ofertę w Polsce, wprowadzając do sprzedaży komputery przenośne. Fujistu podpisała umowę dotyczącą dystrybucji notebooków przez Silico Eximp, która związana jest z firmą Notebooks. Umowa nie przewiduje wyłączności. W Polsce Fujitsu jest reprezentowane m.in. przez należącą do niego firmę ICL (Fujitsu-ICL).

"Firma będzie prowadzić dystrybucję komputerów Fujitsu wŁród polskich dealerów, rozprowadzając je również dla sieci sprzedaży Karen Notebooks. Dostępna ma być pełna paleta modeli - najtańsze notebooki przeznaczone na rynek masowy będą kosztować mniej niż 8 tys. zł" - powiedział Arkadiusz Kaczyński, dyrektor handlowy Silico Eximp. W sprzedaży komputery pojawią się najprawdopodobniej w drugiej połowie września br.

Reorganizacja firmy Karen, która zamierza oddzielić sprzedaż dla użytkowników końcowych od dystrybucji - ostatnią ma się właśnie zająć utworzona niedawno Silico Eximp. Jak zapowiadają przedstawiciele firmy, w najbliższym czasie ma ona być całkowicie niezależna od Karen Notebooks.


TOP 200