Przemysław Aksiuczyc - nowy CIO w TVN

Przemysław Aksiuczyc objął z początkiem maja br. stanowisko dyrektora IT (CIO) w TVN SA i odpowiada za rozwój oprogramowania oraz operacje.

Przemysław Aksiuczyc - nowy CIO w TVN

Przemysław Aksiuczyc, CIO w TVN SA

Przemysław Aksiuczyc był związany z Netią przez ostatnie 6 lat, gdzie był szefem IT pełniąc przez ostatnie pół roku funkcję CIO a wcześniej Dyrektora Departamentu Rozwoju Usług i Aplikacji. Do swoich osiągnięć zalicza m.in. przeprowadzone w ostatnim czasie po zmianie właścicielskiej w Netii projekty oszczędnościowe i optymalizacyjne, polegające m.in. na renegocjacji umów utrzymaniowych z takimi firmami jak: IBM, SAP, Oracle, NetCracker, konsolidacji obszarów wspieranych przez dostawców i przekazanie najlepszemu z nich (ocena kompetencji i ceny) całego obszaru (uzyskane oszczędności sięgają 25% w OPEX). Przeprowadził także reorganizację polegającą na połączeniu departamentów rozwoju usług i aplikacji, w jej wyniku m.in. zostało zredukowanych 20% stanowisk. Wcześniej prowadził też m.in. klientocentryczną transformację IT:http://www.klubcio.pl/artykuly/372648/Transformacja.zespolona.html .

Przemysław Aksiuczyc kierował wcześniej departamentami rozwoju systemów w AIG Banku Polskim oraz AIG Credit SA, gdzie zaczynał karierę w 2001 r. na stanowisku analityka IT. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200