Przełamać cyfrowy impas

Co utrudnia cyfrową transformację polskich firm? IDC opublikowało poświęcony raport z badań przeprowadzonych w listopadzie 2019 wśród polskich CIO. Raport podejmuje próbę zidentyfikowania przyczyn, dla których potencjał i nadzieje związane z cyfrową transformacją nie mogą być w pełni realizowane. Partnerem publikacji jest HPE.

Ambitne i nawet agresywne cele biznesowe związane z cyfrową transformacją stawiają przed IT ogromne wyzwanie. Biznes spodziewa się osiągnięcia przewagi konkurencyjnej, zmiany modelu działania i lepszego zrozumienia potrzeb i zachowań coraz bardziej scyfryzowanych klientów.

Pomiędzy oczekiwaniami a technologicznymi możliwościami wyrasta jednak luka – powodująca cyfrowy impas. Przestarzałe KPI, silosowa organizacja, statyczne plany cyfryzacji, archipelagowa innowacyjność, brak wiedzy to kluczowe problemy. Nie pozwalają one zbudować ekosystemu pozwalającego stosować podejście as-a-service do technologii, niezbędne w firmie działającej w modelu cyfrowego biznesu.

Raport określa przyczyny, ale także symptomy cyfrowego impasu. Podpowiada także sposoby, którymi organizacja IT może wesprzeć firmy w przełamaniu cyfrowego impasu i przyspieszyć proces ich cyfryzacji. Podpowiada sposób i kierunek wewnętrznej zmiany IT, aby to wsparcie stało się realne i efektywne.

W oparciu o zebrane wyniki badań w raporcie nakreślona została także m.in. koncepcja hybrydowego podejścia do modelu operacyjnego IT, wykorzystująca zalety tradycyjnego modelu on-premises oraz nowego modelu opartego na chmurze publicznej.

W odniesieniu do nakreślonych w raporcie założeń podejścia hybrydowego odpowiadającego cyfrowym wyzwaniom firmy, przedyskutowana została koncepcja HPE GreenLake, jako konkretnego przykładu realizacji tak rozumianej efektywnej hybrydyzacji architektury przedsiębiorstw.

Zapraszamy do pobrania i lektury raportu, aby:

  • skonfrontować własne doświadczenia cyfryzacji z wyodrębnionymi kluczowymi punktami diagnostycznymi
  • zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi architektury hybrydowej,
  • w tym – parametrami rozwiązania HPE GreenLake realizującego to podejście w praktyce.

Raport IDC: Co utrudnia cyfrową transformację polskich firm?

Co utrudnia cyfrową transformację polskich firm?
IDC opublikowało poświęcony raport z badań przeprowadzonych w listopadzie 2019 wśród polskich CIO. Raport podejmuje próbę zidentyfikowania przyczyn, dla których potencjał i nadzieje związane z cyfrową transformacją nie mogą być w pełni realizowane.
Zapraszamy do zapoznania się z pełnymi wynikami raportu!