Przełącznikowe nowości AT

Allied Telesyn wprowadziła AT-8024GB - 24-portowy przełącznik Fast Ethernet warstwy drugiej. Urządzenie zawiera dwa złącza dla portów typu GBIC. Istotną cechą przełącznika jest obsługa technologii Allied Telesyn - $Enhanced Stacking$.

Allied Telesyn wprowadziła AT-8024GB - 24-portowy przełącznik Fast Ethernet warstwy drugiej. Urządzenie zawiera dwa złącza dla portów typu GBIC. Istotną cechą przełącznika jest obsługa technologii Allied Telesyn - Enhanced Stacking.

Urządzenie można stosować w małych i średnich przedsiębiorstwach z rozproszoną lokalizacją, takich jak hotele czy szkoły. Zaimplementowano w nim funkcje, takie jak 802.1q VLAN tagging i IEEE 802.1p. Przełącznik ma także możliwość autonegocjacji i kontroli pakietów rozgłoszeniowych na wszystkich portach. Funkcja Auto-MIDI/MIDIX pozwala na podłączenie do innych przełączników z dowolnego portu, niezależnie od rodzaju użytego kabla. AT-8024GB obsługuje standard IEE802.3ad Link Aggregation, tworząc grupy do czterech portów 10/100TX- lub grupę dwóch portów 1000FX.

Zobacz również:

AT-8024GB jest pierwszym przełącznikiem warstwy drugiej Allied Telesyn, który oferuje możliwość ustawiania urządzeń w stos (wieżę) dzięki wprowadzeniu technologii Enhanced Stacking. Pozwala ona administratorom sieci zarządzać wieloma przełącznikami umieszczonymi w różnych lokalizacjach poprzez jeden adres IP. Dzięki Enhanced Stacking uzyskuje się możliwość zarządzania 24 przełącznikami AT-8024GB (576 portów 10/100TX i 48 portów 1000Base-X, w sumie 624 porty) z poziomu jednego urządzenia. Technologia ta została zaprojektowana z myślą o zabezpieczeniu ruchu w sieci podczas awarii jednego z przełączników. Kontrola wieży odbywa się poprzez oprogramowanie. Uszkodzenie głównego przełącznika zakończy się jedynie stratą pakietów kierowanych z i do tego przełącznika, natomiast ruch pomiędzy innymi przełącznikami zostaje zachowany.

Urządzenie kosztuje 1139 USD. Modele AT-G8SX i AT-G8LX10 GBIC kosztują odpowiednio 469 USD i 1349 USD. Na specjalne zamówienie dostarczana jest także wersja urządzenia dalekiego zasięgu AT-G8LX w wariantach 25, 40 i 70 km.

Allied Telesyn zaprezentowała na targach Exponet w Wiedniu nowe przełączniki zarządzalne warstwy 2 dla sieci szkieletowych - AT-8326GB i AT-9410GB. Urządzenia są przeznaczone dla środowiska dużych przedsiębiorstw i pracy w technologii szerokopasmowej.

AT-8326GB jest 24-portowym (10/100TX) przełącznikiem Fast Ethernet warstwy drugiej, znajdującym zastosowanie w sieciach średnich rozmiarów i w grupach roboczych. Przełącznik ma dwa porty rozszerzeń GIBC i dwa porty 1000Base-T. Urządzenie daje możliwość połączenia do 144 portów poprzez specjalny kabel (dołączony do zestawu). Seria portów GBIC AT-G8, zgodnych ze standardami dupleksu i Gigabit Ethernetu, jest dostępna w wersji dla światłowodu wielomodowego - SX oraz jednomodowego - LX .

Model AT-9410GB to 10-portowy, gigabitowy przełącznik warstwy 2 przeznaczony dla sieci średnich rozmiarów, wyposażony w dwa porty rozszerzeń GBIC. Przełącznik ten można stosować z aplikacjami Gigabit lub w serwerowniach, gdzie wymaga się nasycenia portami gigabitowymi. Natomiast dwa gigabitowe porty umożliwiają wykorzystanie światłowodu w rozległych strukturach sieciowych.


TOP 200