Przełączniki Layer 3 firmy Dell

Dell wprowadził na polski rynek dwa nowe przełączniki Ethernet zaprojektowane z myślą o bardziej wymagających użytkownikach, które są wyposażone w porty gigabitowe i przetwarzają pakiety w trzeciej warstwie.

Przełączniki PowerConnect 6024 i 6024F są wyposażone standardowo w funkcje sprzyjające wysokiej dyspozycyjności i mechanizmy obsługi zaawansowanych protokołów sieciowych, co czyni je atrakcyjną propozycją dla klientów budujących skalowalną infrastrukturę sieciową.

Przełączniki PowerConnect 6024 i 6024F mogą być również wykorzystane w takich zastosowaniach jak agregacja przełączników lub łączenie serwerów w centrach danych.

Zobacz również:

Przełączniki PowerConnect 6024 i 6024F są wyposażone w 24 porty Gigabit Ethnernet (w technologii odpowiednio miedzianej i optycznej), w tym w 8 mieszanych portów miedziano-optycznych. Przełączniki są wyposażone w mechanizmy obsługi szeregu protokołów sieciowych, co zmniejsza zapotrzebowanie na zakup dodatkowego oprogramowania. Wbudowane redundantne zasilacze i wentylatory można wymieniać w trakcie pracy urządzenia, co zwiększa niezawodność. Modele 6024 i 6024F mają także wbudowany tester kabli, ułatwiający rozwiązywanie ewentualnych problemów z połączeniami i umożliwiający szybsze uruchomienie sieci.

Użytkownik dostaje z przełącznikiem oprogramowanie OpenMange Network Manager, które ułatwia monitorowanie sieci i pozwala szybko aktualizować firmowe oprogramowanie oraz zmieniać konfigurację zarówno pojedynczych urządzeń jak i całego systemu. Za dopłatą dostępna jest również zaawansowana wersja rozwiązania, ułatwiająca podwyższenie bezpieczeństwa i maksymalizację przepustowości sieci. Istnieją także rozszerzenia umożliwiające zarządzanie przełącznikami w środowiskach obejmujących urządzenia pochodzące od różnych producentów.

Przełączniki PowerConnect 6024 i 6024F są już dostępne w cenie od 18 429 złotych netto.

Więcej informacji o przełącznikach sieciowych Dell linii PowerConnect 6000 można znaleźć pod adresemhttp://www.dell.com/layer3 .


TOP 200