Przełączniki InfiniBand oparte na nowym standardzie FDR

Voltaire zapowiada wprowadzenie w przyszłym roku na rynek przełączników opartych na nowym standardzie InfiniBand oznaczanym skrótem FDR (Fourteen Data Rate), które będą mogły wymieniać dane szybciej niż najwydajniejsze, dostępne obecnie przełączniki Ethernet.

Przełączniki InfiniBand zaprojektowane przez Voltaire (pracujące zgodnie z technologią FDR - Fourteen Data Rate) są w stanie wymieniać dane z szybkością 168 Gb/s (transmitując dane prze trzy kanały, każdy o przepustowości 56 Gb/s), podczas gdy najszybszy Ethernet oferuje przepustowość 100 Gb/s. Standard InfiniBand/FDR ma zastąpić w przyszłości starszy, stosowany obecnie standard InfiniBand/QDR (Quad Data Rate). Decyzję taką podjęła niedawno organizacja IBTA (InfiniBand Trade Association).

Technologia InfiniBand/QDR pozwala przełącznikowi wymieniać rzeczywiste dane (payload) z serwerem z maks. szybkością 32 Gb/s. W przypadku standardu FDR szybkość ta wzrasta do 56 Gb/s. Voltaire zamierza podjąć w przyszłym roku produkcję przełączników InfiniBand zawierających porty InfiniBand/FDR (oparte na procesorach sieciowych produkowanych przez firmę Mellanox), w tym porty obsługujące połączenia składające się z trzech kanałów FDR. Z chwilą gdy w ofercie firmy Voltaire pojawią się 3-kanałowe karty sieciowe (do instalowania w serwerach), to będą one w stanie wymieniać dane z przełącznikiem InfiniBand/FDR z szybkością 168 Gb/s. Zwykłe serwerowe InfiniBand/FDR pozwolą transmitować dane z szybkością 56 Gb/s.

Zobacz również:


TOP 200