Przełączniki Extreme zgodne z rozwiązaniami Avaya

Extreme Networks i Avaya zakończyły testy przełączników Extreme Networks linii Summit X450, które potwierdziły ich zgodność z rozwiązaniami telefonii IP oferowanymi przez firmę Avaya.

Przełączniki Extreme zgodne z rozwiązaniami Avaya
W testach oceniano wydajność przełączników, zgodność ze standardem PoE (Power over Ethernet) oraz jakość połączeń w konfiguracji z telefonami Avaya IP dołączonymi do sieci konwergentnych. Rezultatem przeprowadzonych testów jest włączenie przełączników Summit X450 do programu Avaya DeveloperConnection.

Summit X450 to przełączniki brzegowe zaprojektowane dla sieci telekomunikacyjnych (stałych i mobilnych). obsługujące standardy PoE oraz LLDP/LLDP-MED. Urządzenia pracują pod kontrolą systemu operacyjnego ExtremeXOS. Przełączniki Summit X450e i X450a są dostępne w dwóch wersjach: 24 i 48 portowej. Opcjonalnie urządzenia wyposażone są w dodatkowe podwójne porty Ethernet 10 Gb/s.

Zobacz również:

  • Cisco Business – rozwiązanie sieciowe od Cisco dla małego i średniego biznesu

Testy wykazały, że urządzenia Summit X450 mogą współpracować z oprogramowaniem Avaya Communication Manager, Avaya IP Office, bramami mediów Avaya one-X G10 i telefonami IP tego producenta. W testach zasilania sprawdzono m.in. poprawność uruchamiania się systemu i bezbłędność rejestracji w systemie Avaya Communication Manager i Avaya IP Office po podłączeniu każdego zasilanego przez sieć telefonu Avaya do przełącznika.

W sierpniu tego roku testy zgodności z systemami telefonii IP Avaya przeszły przełączniki Extreme Networks linii BlackDiamond 12K.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200