Przełączniki Allied Telesyn dla MSP

W fazę produkcyjną weszły nowe przełączniki z rodziny Enhanced Stacking firmy Allied Telesyn. Model AT-8012M przygotowano z myślą o odbiorcach z rynku sprzedaży detalicznej, a model AT-8088 – o przedsiębiorstwach użyteczności publicznej. AT-8026T wzbogaci ofertę Allied Telesyn dla sektora MSP.

Przełącznik AT-8088, wyposażony w 8 portów 10/100 TX, 8 portów 100FX i 2 łącza gigabitowe, to rozwiązanie dostępowe do jednoczesnej transmisji danych oraz głosu. AT-8088 zastąpi swojego poprzednika, model AT-8288XL.

AT-8012M, wyposażony w 12 portów 10/100TX i jedno łącze gigabitowe, ma obsługiwać duże sieci sprzedaży detalicznej. Zwarta konstrukcja, wysoki poziom zabezpieczeń (dzięki zastosowaniu protokołów Radius i Tacacs+) oraz bogate wyposażenie mają decydować o wykorzystaniu tego urządzenia jako platformy zarządzającej dla kas fiskalnych.

Zobacz również:

  • Cisco Business – rozwiązanie sieciowe od Cisco dla małego i średniego biznesu
  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie

Ostatni z nowych modeli, wyposażony w 24 porty 10/100 TX i 2 porty 10/100/1000T przełącznik AT-8026T, to system klasy „wszystko w jednym”, łączący interfejsy Fast i Gigabit Ethernet.

Wszystkie nowe modele są oparte na platformie zarządzającej Enhanced Stacking (www.enhancedstacking.com ). Ta technologia, zastosowana już w rodzinie przełączników 8000 i w niedawno wprowadzonym do sprzedaży modularnym przełączniku AT-8400, oferuje wysoki stopień bezpieczeństwa, wynikający z zastosowania w sieci struktury typu „master redundant”, agregacji portów i odporności na awarie.

Do zarządzania przełącznikami z rodziny Enhanced Stacking służy system AT View Plus, napisana w Javie aplikacja zarządzająca firmy Allied Telesyn, oparta na protokole SNMP. AT View Plus umożliwia integrację z dowolną platformą zarządzającą dostępną obecnie na rynku, w tym Castle Rock SNMPc, HP OpenView, Tivoli i Computer Associates TNG.

Podobnie jak wszystkie pozostałe przełączniki Allied Telesyn działające w warstwie 2, także modele AT-8088, AT-8012M i AT-8026T są objęte trzyletnią gwarancją Net.Cover Basic Plus, obejmującą wymianę wadliwych podzespołów w ciągu jednego dnia roboczego, bezpłatne aktualizacje oprogramowania oraz darmowe wsparcie techniczne przez telefon.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200