Przełącznik z centralą

3Com i Siemens w ciągu dwóch lat dostarczą produkty do realizacji usług telefonicznych w sieciach komputerowych.

3Com i Siemens w ciągu dwóch lat dostarczą produkty do realizacji usług telefonicznych w sieciach komputerowych.

"Za trzy lata nie będziecie już kupować klasycznych centrali PBX" - mówił na konferencji użytkowników sprzętu 3Com prezes firmy Eric Benhamou. 3Com poinformował również o porozumieniu z firmą Siemens, mającym na celu opracowanie nowoczes-nych rozwiązań telekomunikacyjnych łączących sieci telefoniczne z korporacyjnymi sieciami komputerowymi. Porozumienie to jest kontynuacją umowy o współpracy zawartej w 1997 r. Obie firmy planują zainwestować w rozwój technologii telekomunikacyjnych ok. 100 mln USD.

Pierwsze efekty współpracy będą widoczne jeszcze w I kwartale br. Jako pierwsze 3Com wprowadzi na rynek przełącznik Super-Stack II PBX 1000, cyfrowe telefony 3Com Digital Phones i karty sieciowe, do których będzie można podłączyć aparaty telefoniczne. Centralka PBX wbudowana w przełącznik sieciowy ma być oparta na rozwiązaniu Siemensa - centrali Hicom 150E.

3Com ma zamiar także rozprowadzać oprogramowanie telefoniczne Siemensa - HiNet RC3000 przeznaczone dla platformy Windows NT i bramkę telefoniczną HiNet LAN Telephony Gateway. W zamian Siemens będzie sprzedawał sprzęt sieciowy 3Com pod własną nazwą HiNet. Wszystkie te rozwiązania przygotowano pod kątem sieci w małych i średnich firmach, w których pracuje nie więcej niż 500 użytkowników.

Dla dużych firm, zatrudniających 500-5000 osób, 3Com i Siemens dostarczą rozwiązania telekomunikacyjne dopiero w drugiej połowie 1999 r. i w roku 2000. Prawdopodobnie będą one zbudowane na bazie najbardziej wydajnych koncentratorów sieciowych 3Com z rodziny Core-Builder 9000.

Jeszcze w 1999 r. obie firmy planują wprowadzić na rynek pierwsze rozwiązania integrujące transmisję głosu i obrazu w sieciach lokalnych. Przetwarzanie, związane z realizacją telekonferencji, będzie realizowane w całości na komputerach użytkowników.

W drugiej połowie roku firma wprowadzi także na rynek ethernetowe telefony, które będą włączane bezpośrednio do sieci komputerowej i umożliwią komunikowanie się za pośrednictwem protokołu IP.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200