Przełącznik i karty HBA dla BladeCenter

Chcąc ułatwić użytkownikom integrowanie serwerów kasetowych z istniejącą infrastrukturą, IBM podjął współpracę z firmami Nortel i Emulex, które uruchomią produkcję urządzeń (przełączniki kasetowe i karty HBA) zaprojektowanych specjalnie dla środowiska BladeCenter.

Nortel przygotowuje przełącznik kasetowy. Będzie to już drugi przełącznik tej firmy do instalowania w chassis BladeCenter. Pierwszym był przełącznik Layer 2-7, którego produkcję Nortel uruchomił pod koniec 2003 r.

IBM zapowiada, że nowe przełączniki kasetowe Layer 2/3 firmy Nortel będą dostępne jeszcze pod koniec stycznia. Przełącznik łączy ze sobą serwery znajdujące się w chassis, wykorzystując do tego celu 14 portów Gigabit Ethernet, zapewniając im jednocześnie kontakt ze światem zewnętrznym przez 6 połączeń GE.

Zobacz również:

  • IBM wprowadził do oferty usługę, która integruje jej systemy mainframe z chmurą
  • Cisco Business – rozwiązanie sieciowe od Cisco dla małego i średniego biznesu
Przełącznik i karty HBA dla BladeCenter
W chassis można zainstalować do 4 kaset zawierających przełączniki, które można wymieniać "na gorąco". Kaseta zawierająca porty obsługujące połączenia miedziane kosztuje od 2299 USD, a połączenia światłowodowe od 3999 USD. Jednocześnie Emulex zapowiedział adapter HBA przeznaczony dla środowisk BladeCenter (Windows i Linux). Adapter nosi nazwę LP1005DC (patrz zdjęcie obok) i ma wejść na rynek w najbliższych miesiącach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200