Przełącznik do obsługi klastrów InfiniBand

Cisco zaprezentował przełącznik pełniący jednocześnie funkcję bramy, który zwiększa wydajności aplikacji korzystających z usług klastrów serwerów opartych na technologii InfiniBand, systemów pamięci masowej NAS oraz sieci SAN.

Urządzenie o nazwie Cisco Server Fabric Switch (SFS) 3504 agreguje ruch generowany przez klaster serwerów i przesyła go dalej przez połączenie InfiniBand 20 Gb/s do systemów pamięci masowych dołączonych do sieci Ethernet i Fibre Channel.

Zamiast instalować w serwerach karty HBA/Fibre Channel (które komunikują się wtedy bezpośrednio z siecią SAN), serwery mogą się łączyć z przełącznikiem SFS 3504 przez połączenie InfiniBand. Przełącznik kieruje następnie bloki danych do sieci SAN przez połączenia FC 4 Gb/s. Przełącznik przekazuje też ruch Ethernet do urządzeń NAS za pośrednictwem portów Ethernet 1 Gb/s.

Zobacz również:

Przełączniki podobne do SFS 3504 mają obecnie w swoich ofertach takie firmy, jak Voltaire, QLogic i Xsigo. W przełączniku SFS 3504 można instalować 4-portowe karty FC (z portami 4 Gb/s) oraz 6-portowe karty Gigabit Ethernet.

W pełni skonfigurowany przełącznik SFS 3504 kosztuje 75 tys. USD.


TOP 200