Przełącznik dla centrów danych od Edge-Core

Firma Edge-Core Networks poszerzyła ofertę o przełącznik zaprojektowany do wykorzystania w średnich i dużych centrach przesyłania danych oraz w sieciach kasy „enterprise”. Urządzenie nosi nazwę AS5600-52X i posiada 48 portów 10GbE SFP+ oraz 4 porty 40GbE. Konstrukcja przełącznika o wielkości 1U zawiera dwa redundantne zasilacze AC lub 48 VDC i moduły wentylatorów, które mogą być wymieniane podczas pracy przełącznika.

AS5600-52X należy do przełączników z grupy BMS (Bare Metal Switch), co oznacza, że zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie sprzedawane są oddzielnie. Użytkownicy mają do dyspozycji trzy wersje: AS5600-52X-O, AS5600-52X-D i AS5600-52X-C.

AS5600-52X-O to urządzenie ze środowiskiem instalacyjnym Open Network Install Environment, które umożliwia zainstalowanie oddzielnie zakupionego oprogramowania przeznaczonego dla przełączników Data Center.

Zobacz również:

Urządzenie AS5600-52X-D dostarczane jest z oprogramowaniem Data Center Switching Software, które zostało zaprojektowane w celu obsługi farm serwerów Data Center liczących kilkadziesiąt tysięcy adresów IPv4/IPv6. Oprogramowanie posiada pełen zestaw funkcji przełączania w warstwie L2. W warstwie L3 dostępne są funkcje: routing IPv4/IPv6, ECMP, OSPF, BGP. DCSS zapewnia otwarte API pozwalające na uruchamianie na przełączniku własnych skryptów i programów. Aplikacje mogą być napisane w języku Python, Ruby, C, Curl, OpenSSH czy OpenSSL w aplikacji DCSS Development Kit.

Trzeci przełącznik AS5600-52X-C zawiera oprogramowanie Cumulus Linux, które jest systemem Linux dedykowanym dla dużych sieci Data Center. System umożliwia stosowanie aplikacji i narzędzi do automatyzacji sieci oraz optymalizuje koszty budowy, zarządzania i automatyzacji centrów danych.


TOP 200