Przełącznik KVM z opcją Virtual Media Port

Angielska firma Adder wprowadziła na rynek nowy przełącznik KVM o nazwie AdderLink IP Gold (ALIP Gold), dzięki któremu użytkownik ma zapewniony dostęp do komputerów za pośrednictwem Internetu lub przez linię telefoniczną (dial-up).

Przełącznik KVM z opcją Virtual Media Port
Rozwiązanie może się komunikować z komputerami bezpośrednio lub przez inny przełącznik KVM i wspiera połączenia USB obsługujące mysz i klawiaturę, cyfrowe obrazy wideo (1600x1200), opcję audio-via-IP (zdalne przesyłanie sygnałów dźwiękowych) oraz opcję Virtual Media, która pozwala użytkownikowi transferować pliki do zdalnego komputera przez połączenie IP (dzięki obecności dodatkowego interfejsu USB o nazwie Virtual Media Port).

Urządzenie zawiera wbudowany serwer VNC i może zarządzać zdalnymi komputerami, na których użytkownik nie musi instalować dodatkowego oprogramowania (współpracując z programem klienta Real VNC).

Zobacz również:

  • Apple po 16 latach może zmienić kultowy element iPhone'a

Rozwiązanie ALIP Gold jest kompatybilne z różnymi platformami komputerowymi oraz systemami operacyjnymi (w tym Windows, DOS, Linux, Unix, BSD, Sun OS, Solaris, Mac OS i NetWare) i może współpracować z produktami KVM innych marek.

Dystrybutorem produktu na rynku polskim jest Amicus-AMO. Cena rozwiązania: ok. 5077 zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200