Przełącznik KVM z dotykowym wyświetlaczem LCD

Firma ATEN wprowadziła na rynek pierwszy na świecie przełącznik KVM z dotykowym wyświetlaczem LCD. Model KL3116T Dual Rail (należący do linii ALTUSEN) to zintegrowana konsola LCD i przełącznik KVM, który umożliwia dostęp do 16 serwerów.

Przełącznik KVM z dotykowym wyświetlaczem LCD
Dotykowy ekran LCD nie wymaga instalowania dodatkowych sterowników i portu szeregowego przełączników. Panel dotykowy umożliwia szybkie zarządzanie pracą serwerów, zwłaszcza w sytuacjach, kiedy konieczna jest szybka zmiana ustawień. Przełącznik KL3116T jest idealnym rozwiązaniem dla przemysłu - usprawnia pracę linii produkcyjnych, laboratoriów i serwerowni.

KL3116T zajmuje w szafie przestrzeń 1U. Dzięki wykorzystaniu systemu Dual-Rail, zintegrowany przełącznik KL3116T ma oddzielnie wysuwany ekran LCD i klawiaturę z wbudowanym touchpadem. Klawiatura, kiedy nie jest w użyciu, może być wsunięta, a stan serwerów może być monitorowany przy wysuniętym ekranie, nawet przy zamkniętych drzwiach szafy rackowej.

Podwójny interfejs USB lub PS/2 umożliwia dostęp do serwerów o różnym interfejsie. Do urządzenia można podłączyć łańcuchowo nawet 31 dodatkowych przełączników, co pozwala na kontrolowanie 512 serwerów za pomocą jednej klawiatury, ekranu dotykowego lub myszki.

Ulokowany pod panelem LCD port USB może być używany do podłączenia do przełącznika zewnętrznych urządzeń, takich jak CD-ROM, pendrive czy drukarka. Port USB może być także wykorzystywany do instalowania programów lub tworzenia kopii zapasowych dla komputerów podłączonych przez KL3116T. Projektując KL3116T producent pomyślał także o użytkownikach, którzy wolą używać myszki, wprowadzając dodatkowy port USB na myszkę.

Przełącznik KL3116T będzie dostępny na polskim rynku od maja br. Cena rozwiązania (z 17-calowym ekranem) wynosi 3499 USD. Dystrybutorem produktów ATEN w Polsce jest AJM Electronics .

Firma wprowadziła na rynek w zeszłym roku inny przełączniki KVM typu Dual Rail (KL1100; pisaliśmy o tym urządzeniu tutaj).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200