Przełącznik InfiniBand dla centrów danych

Firma Voltaire zaprezentowała w tym tygodniu przełącznik InfiniBand przeznaczony dla centrów danych, zawierający 324 porty obsługujące pakiety z szybkością 40 Gb/s.

Przełącznik Grid Director 4700 jest oparty na firmowej architekturze HyperScale, która pozwala rozbudowywać elastycznie całą strukturę InfiniBand. To właśnie dzięki niej przełącznik można rozbudować (instalując w nim dodatkowy moduł obsługujący pakiety) i zwiększyć liczbę portów do 648.

Przełącznik InfiniBand dla centrów danych

Przełącznik ma wysokość 19U i przesyła pakiety między portami z opóźnieniem poniżej 300 nanosekund. Jeden port przełącznika pobiera 6.5 W mocy. Voltaire oferuje jednocześnie użytkownikom nowe oprogramowanie do zarządzania połączeniami InfiniBand (Unified Fabric Manager). Producent informuje, że jej rozwiązanie jest w pełni zgodne z wielordzeniowymi platformami obliczeniowymi Cluster Platform oferowanymi przez HP.

Zobacz również:

Przełącznik Grid Director 4700 i oprogramowanie Unified Fabric Manager pojawią się na rynku w drugim kwartale br.

Czytaj również materiał o przełącznikach Infiniband wprowadzonych na rynek pod koniec 2008 r. przez firmę Qlogic (QLogic - przełączniki Infiniband linii 12000).


TOP 200