Przełącznik Gigabit Ethernet dla przedsiębiorstw

D-Link wprowadził na rynek kolejny przełącznik linii xStack. Jest to produkt o nazwie, DGS-3426P, który można instalować zarówno w rdzeniu sieci LAN, jak i na jej obrzeżach.

Przełącznik Gigabit Ethernet dla przedsiębiorstw
Zarządzalny przełącznik DGS-3426P zawiera 24 porty Ethernet 10/100/1000, które wspierają standard 802.3af (PoE; możliwość zasilania urządzeń sieciowych przez skrętkę nieekranowaną). Przełącznik zawiera cztery porty Combo SFP, które mogą obsługiwać połączenia swiatłowodowe. D-Link umieścił z tyłu przełącznika dwa dodatkowe gniazda, w których użytkownik może zainstalować moduły obsługujące połączenia 10 Gb/s.

Przełączniki można łączyć w wieżę, tworząc w ten sposób węzeł sieci zawierający 288 portów, którym administrator może zarządzać w trybie SIM (Single IP Management). Urządzenie wspiera opcję Safeguard Engine, dzięki której może pracowac efektywnie w przypadku pojawienia się w sieci dużej ilości pakietów, generowanych np. przez złośliwe oprogramowanie.

Zobacz również:

  • Cisco Business – rozwiązanie sieciowe od Cisco dla małego i średniego biznesu

Inne wspierane przez przełącznik funkcje, zwiększające bezpieczeństwo sieci, to: uwierzytelnianie użytkowników z wykorzystaniem serwerów TACACS+ i RADIUS oraz ZoneDefense (firmowa technologia, dzięki której przełącznik może współpracować z zaporami D-Link NetDefend).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200