Przełącznik Ethernet stworzony do aplikacji AI

Firma Nvidia zaprezentowała na targach Computex (Tajwan) nowatorskie przełączniki Ethernet. Ich nowatorstwo polega na tym, że zostały zaprojektowane z myślą o obsługiwaniu specyficznego ruchu sieciowego, jaki generują aplikacje wykorzystujące sztuczną inteligencję.

Grafika: Nvidia

Są to przełączniki linii Spectrum-X charakteryzujące się nie tylko tym, że pracują wyjątkowo wydajnie, ale bazują na architekturze, dzięki której praktycznie nie gubią pakietów. Pierwszy przełącznik tej linii nosi nazwę Spectrum-4 i jego wydajność wynosi ponad 50 TB/s. Przełącznik zawiera potężną jednostkę przetwarzania danych BlueField oraz porty transmitujące dane przez światłowody. Wydajność przełącznika jest imponująca - może on odbierać dane ze 128 portów pracujących z szybkością 400 Gb/s i bez zbędnej zwłoki ekspediować je w świat.

Sercem przełącznika procesor Grace Hopper zagnieżdżony na płytce krzemu mającej rozmiary 90x90 milimetrów, która zawiera 100 mld tranzystorów. Układ ma moc 500 watów i jest produkowany przez firmę Taiwan Semiconducto Manufacturing, która wytwarza go przy użyciu firmowej technologii „4N” firmy. W opinii specjalistów układ jest na tyle nowatorski, że zaowocuje pojawieniem się przełączników ethernetowych nowej generacji, które będą w stanie obsłużyć ruch sieciowy dużo szybciej niż dostępne obecnie urządzenia tego typu.

Zobacz również:

  • Google rozbudowuje sieć podmorskich połączeń
  • Ładowanie bezprzewodowe - przydatna funkcja czy zbędny gadżet
  • Apple po 16 latach może zmienić kultowy element iPhone'a
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200