Przełącznik Ethernet 10/100 Gb/s dla centrów danych

Kalifornijska firma BLADE Network zaprezentuje w tym tygodniu na targach Interop (Las Vegas, USA) szereg produktów zgodnych z architekturą CRNA (Cloud Ready Network Architecture), w tym przełącznik kasetowy Ethernet 10/100 Gb/s obsługujący połączenia FCoE (Fibre Channel over Ethernet).

Przełącznik przetwarza pakiety z szybkością 480 Gb/s i pracuje zgodnie ze standardami CEE (Converged Enhanced Ethernet), dzięki którym stopa utraty przesyłanych pakietów jest bardzo niska. Połączenia FCoE znajdują zastosowanie w centrach danych, gdzie służą do przesyłania danych między systemami pamięci masowych i serwerami.

Urządzenie zawiera układy, które pozwalają wymieniać dane z zewnętrznymi urządzeniami sieciowymi z szybkością 100 Gb/s. Producent podaje, że opóźnienia przy przesyłaniu pakietów przez takie połączenie wynoszą nie więcej niż 350 nanosekund. Przełącznik transmituje dane z szybkocią 100 Gb/s, stosując technologię agregowania 10 połączeń 10 Gb/s.

Zobacz również:

  • Cisco Business – rozwiązanie sieciowe od Cisco dla małego i średniego biznesu

Przełącznik ma konstrukcję kasety, którą można instalować w obudowach przeznaczonych na instalowanie serwerów kasetowych. Firma BLADE produkuje już przełączniki kasetowe, dostaczając je tak znanym producentom serwerów, jak IBM i HP.

Firma zapowiada, że cena jednego portu Ethernet 10 Gb/s znajdującego się w nowym przełączniku będzie wynosić ok. 500 USD.

Przełącznik Ethernet 10/100 Gb/s dla centrów danych
BLADE Network oferuje również przełączniki stelażowe. Są to urządzenia linii RackSwitch. Flagowy produkt tej linii nosi nazwę RackSwitch G8100 (zdjęcie obok). Jest to przełącznik zawierający 24 porty Ethernet 10 Gb/s, zaprojektowany z myślą o obsługiwaniu klastrów komputerów HPC (High Performance Computing) i wymagających aplikacji biznesowych. Urządzenie obsługuje połączenia FCoE i pracuje zgodnie ze standardami Converged Enhanced Ethernet.

Czytaj również tutaj o przełączniku firmy Arista, który obsługuje 48 miedzianych połączeń Ethernet 10 Gb/s.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200