Przejrzyste zarządzanie licencjami w LOG Plus

Do dystrybutorów i użytkowników zaczął trafiać LOG Plus, nowe narzędzie dla działów IT wspomagające zarządzanie zasobami informatycznymi przedsiębiorstwa. LOG Plus daje pełną informację o licencjach i przedstawia ją w zrozumiały sposób, unikając złożonych tabel przepełnionych informacjami.

Twórcy aplikacji z firmy LOG Systems zwracają uwagę właśnie na czytelny i intuicyjny interfejs, ale działy informatyki docenią LOG Plus za rozbudowane możliwości. CMDB to część systemu, która daje precyzyjne dane o konfiguracji sprzętu i oprogramowania, a tym samym solidną bazę do zarządzania licencjami.

Jednak najciekawszą częścią nowego programu jest moduł SAM. To z tej części systemu skorzystają z pełną świadomością zarówno działy IT, jak i przedstawiciele zespołów biznesowych. Analiza licencji i użycia oprogramowania wchodzi tu na wyższy poziom. Oprócz standardowego już rozliczania licencji jeden do jeden, system monitoruje konsumpcję oprogramowania wśród jego użytkowników. Daje to realne przełożenie na optymalizację kosztów. Co ważne, LOG Plus monitoruje także oprogramowanie instalowane bez wiedzy działów informatyki (shadow it), co z kolei ma znaczny wpływ na bezpieczeństwo i ochronę przetwarzanych w firmie danych.

Zobacz również:

Oprócz tego, LOG Plus wzbogacony jest o system ITSM - aplikację FlowBoard, która łączy funkcje systemów Helpdesk i Servicedesk w jednym miejscu. Narzędzie wspomaga realizację procesów w firmach poprzez zastosowanie listy zadań do wykonania, które z automatu przypisywane są do odpowiednich osób. Rozwiązanie zawiera na start ponad 50 najbardziej standardowych dla firm szablonów procesów, np. zatrudnienie nowego pracownika, rozliczenie delegacji, zgłoszenie problemu ze sprzętem IT. Graficzny edytor pozwala również na budowę własnych procesów i przepływów, bez konieczności angażowania osób z działów technicznych.


TOP 200