Przeglądarka Vivaldi w nowej odsłonie

Kolejna wersja (4.0) bazującej na silniku Chromium przeglądarki Vivaldi jest już dostępna i zwolenników tego oprogramowania czeka miła niespodzianka. Mają oni bowiem do dyspozycji wiele zapowiadanych od jakiegoś czasu nowości, takich jak klient poczty e-mail, czytnik wiadomości RSS i kalendarz.

Vivaldi

Tym samym przeglądarka Vivaldi staje się uniwersalnym narzędziem, które może spełnić oczekiwania nawet bardzo wymagających użytkowników, również biznesowych.

Wprowadzony do przeglądarki klient poczty został zapowiedziany dość dawno (pod koniec 2016 roku). Klient obsługuje dwa podstawowe protokoły pocztowe (IMAP oraz POP) i będzie zapewne udoskonalany, ponieważ póki co ma status rozwiązania znajdującego się w fazie rozwojowej beta.

Zobacz również:

Twórcy przeglądarki uprościli proces jej konfigurowania. Instalując ją, użytkownik wybiera jedną trzech opcji determinujących jej sposób pracy: Essentials, Classic i Fully Loaded. Opcja Fully Loaded włącza standardową blokadę reklam i elementów śledzących, a także nowego klienta Vivaldi Mail oraz opcje Calendar i Feeds.

Pozostałe dwie opcje nie włączają klienta poczty, którego twórcy wyposażyli w kilka inteligentnych rozwiązań realizowanych lokalnie, a nie jak to się często zdarza, zdalnie przez webowy serwer obsługujący internetową pocztę.

Vivaldi tworzy nowe wiadomości e-mail inaczej niż wiele rozwiązań tego typu. I tak np. zamiast tworzyć nową wiadomość w tej samej karcie (tak jak to robi Gmail), otwiera ją w nowej karcie. Ma to ułatwić użytkownikom zadanie przełączania się między wieloma wiadomościami e-mail. Wspiera też dwa bardzo przydatne kategorie wiadomości: Unseen emails i Unread emails.

No i wreszcie tłumacz stron internetowych. Obsługuje dzisiaj 50 języków, ale twórcy przeglądarki zamierzają w przyszłości zwiększyć tę liczbę do ponad 100. Co istotne, w odróżnieniu od opisanych wcześniej narzędzi, funkcja tłumacza dostępna jest również w wersji na urządzenia z systemem Android.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200