Przeglądarka Edge zostanie ściśle zintegrowana z Adobe Acrobat

Microsoft zamierza zmodyfikować przeglądarkę Edge uruchamianą na komputerach Windows 10 i 11 i wprowadzi w najbliższym czasie do modułu obsługującego dokumenty PDF nowy silnik. Obecny moduł zostanie zastąpiony nowym, wykorzystującym silnik firmy Adobe Acrobat.

Microsoft realizuje to zadanie w ścisłej współpracy z firmą Adobe. Korporacja zapowiada, że przeglądarka Edge korzystająca z nowego modułu PDF zacznie być wdrażana na komputerach systemem Windows 10 i 11 już w przyszłym miesiącu i cały proces potrwa kilka miesięcy, zakończy się prawdopodobnie w trzecim kwartale tego roku.

Dzięki umowie z firmą Adobe użytkownicy przeglądarki Edge (a jest obecnie na całym świecie blisko 15 mld) będą mogli subskrybować bardziej zaawansowane funkcje Adobe PDF, takie jak edytowanie tekstu i obrazów zawartych w plikach PDF, konwertowanie plików PDF na pliki DOC czy łączenie plików. Subskrypcje takie użytkownicy przeglądarki będą mogli kupować za pośrednictwem rozszerzenia Adobe for Edge, podczas gdy obecni subskrybenci aplikacji Adobe Acrobat nie będą obciążani żadnymi opłatami za korzystanie z rozszerzenia Acrobat.

Zobacz również:

  • Relacja z WWDC 2023 - najważniejszej konferencji Apple w roku
  • Opera pracuje nad nową przeglądarką o nazwie Opera One
  • Microsoft Edge z wbudowanym VPN z 5 GB bezpłatnego transferu

Microsoft zapewnia, że przeglądarka Edge z obsługą programu Acrobat będzie w stu procentach zgodna ze starszym, formowym czytnikiem dokumentów PDF i że żadna wcześniejsza funkcjonalność nie zostanie utracona. Użytkownicy nowej przeglądarki zobaczą jedynie zmianę polegającą na tym, że na dole każdego obsługiwanego przez nią dokumentu PDF pojawi się znak firmowy marki Adobe.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200