Przeglądarka Brave jest już w pełni zgodna z projektem Google Chromium

Firma Brave Software zakończyła trwającą trzy miesiące operację, której celem było zmodyfikowanie przeglądarki Brave w taki sposób, aby była w stu procentach kompatybilna z bazującym na oprogramowaniu open source projektem Google Chromium.

Kończąc tę operacje firma zaprezentował niedawno przeglądarkę Brave wersja 0.57, która jest już w pełni zgodna z wspieranym przez Google projektem Chromium. I tak nowa przeglądarka nie tylko renderuje strony przy użyciu silnika opracowanego przez Google – który został do niej wprowadzony już wcześniej – ale zawiera też interfejs użytkownika zgodny z projektem Google Chromium. Dlatego użytkownicy najnowszej wersji przeglądarki Brave mogą dołączać do niej i instalować wszystkie dodatki znajdujące się w Chrome Web Store Google.

Dodatki mogą być instalowane bezpośrednio przez samą przeglądarkę Brave, chociaż niektóre z nich – takie, których przeglądarka nie jest w stanie sama zweryfikować - wyświetlają przed instalacją ostrzeżenie.

Zobacz również:

  • Google Fiber testuje 20-gigabitowy internet dla użytkowników domowych z routerami Wi-Fi 7
  • Prośba o pilną aktualizację przeglądarki Chrome
  • Brave: kolejna znana wyszukiwarka, do której wkroczył bot AI

Oferując użytkownikom przeglądarki wersję 0.57, jej twórcy zmienili jednocześnie nazwę jednej z najważniejszych wspieranych przez nią opcji. To opcja nosząca wcześniej nazwę "Brave Payments", która zmieniała się na "Brave Rewards”.

Przeglądarka Brave jest dostępna dla trzech platform (Windows, MacOS i Linux) i jej najnowsze wersje można ją pobierać stąd.

Już po zaprezentowaniu użytkownikom na początku grudnia wspomnianej powyżej przeglądarki Brave 0.57, jej twórcy wprowadzili do niej kilka dni temu kolejne usprawniające jej pracę zmiany, tak iż najnowsza wersja tego oprogramowania nosi numer 0.58 (dokładnie Brave 0.58.16 Chromium: 71.0.3578.98).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200