Przegląd prasy zagranicznej

Nie docenione

Zamieszanie wokół tzw. nowej ekonomii budzi czasem w przedsiębiorcach nieuzasadnione oczekiwania, a jednocześnie pozostawia w cieniu wiele wartościowych rozwiązań. Autorzy artykułu Hype and Hope w listopadowym numerze Business 2.0 wskazują na nie doceniane dzisiaj rozwiązania.

Z entuzjazmem użytkowników Internetu spotyka się możliwość obrotu papierami wartościowymi poprzez sieć przy użyciu komputera PC. Inwestorzy zapewne będą w przyszłości składać zlecenia, wykorzystując w tym celu odpowiednio dostosowane telefony komórkowe i komputery naręczne. Dzięki temu uzyskają dostęp do rachunku maklerskiego zawsze i wszędzie. Pozostaje je- dynie pytanie, kiedy to się stanie.

Standard MP3 - umożliwiający zaistnienie w Internecie gigabajtów muzyki - budzi dzisiaj olbrzymie zainteresowanie prasy i użytkowników. Cicha rewolucja cyfrowego radia, grożąca zmianą tego stanu rzeczy, pozostaje niemal nie zauważona.

Wszyscy mówią o Palm Pilotach firmy 3Com, lekceważąc komputery naręczne z systemem Windows CE. Czy jednak sytuacja się nie zmieni, kiedy bezprzewodowy dostęp do Internetu stanie się codziennością, a czarno-białe, okrojone strony WWW nie będą satysfakcjonować użytkowników?

Sklepy internetowe narzekają na opór potencjalnych klientów przed używaniem numeru karty kredytowej, gdy tymczasem nie wykorzystane pozostają możliwości obciążenia należnoś-ciami za internetowe zakupy rachunków telefonicznych czy faktur od dostawcy usług internetowych. Przykłady tego typu nie docenionych rozwiązań można mnożyć.

--------------------------------------------------------------------------------

Business 2.0, listopad 1999 r.


TOP 200