Przegapione technologie 2021. Co świetnie się sprawdza i nie jest wystarczająco popularne?

Konsole do gier, laptopy, smartfony - jeśli ktoś interesuje się światem technologii, pewnie już zdążył kupić odpowiedni sprzęt i wie, co warto polecić. A co z rozwiązaniami technologicznymi, które są świetne, ale raczej rzadko się o nich wspomina? Przedstawiamy kilka z nich.

Polecane produkty technologiczne / Fot. Giorgio Trovato, Unsplash.com

Polecane produkty technologiczne / Fot. Giorgio Trovato, Unsplash.com

Co wywarło duży wpływ na nasze życie w 2021 r.? Przedstawiamy kilka produktów i usług wartych uwagi. Nie tylko pomogły przetrwać 2021 r. wielu ludziom, ale też zapewniły im sporo radości w tym burzliwym roku.

Żarówki Philips Smart Hue

Żarówka, ale połączona z siecią WiFi? Wiele osób powie teraz: to raczej mało użyteczna sprawa. Ale inteligentne żarówki Philipsa naprawdę można łatwo i szybko docenić. Wystarczy kupić relatywnie tani zestaw startowy i po chwili możemy kontrolować swoje mieszkanie za pomocą telefonu. To sprawia, że poruszanie się po mieszkaniu czy domu staje się dużo łatwiejsze, nawet jeśli stajemy się przez to nieco bardziej rozleniwieni. Zdecydowanie warto, choć trzeba przyznać, że takie rozwiązania docenią przede wszystkim osoby, które mają duże mieszkania.

Sprawdź: Lucky Patcher

Rower Peloton

Wiele osób przed pandemią jeździło rowerem codziennie - do pracy, i z pracy. Dziś często musiały zrezygnować z tej aktywności, albo znacznie ją ograniczyć. Zdarza się też, że pojawiły się dzieci - to również może sprawić, że nagle zaczyna nam brakować czasu na rower i znalezienie czasu na przejażdżkę okazuje się bardzo trudne. Może więc Peloton? To świetny sprzęt, który pozwoli na powrót do tej aktywności, ale będziemy ją wykonywać w pomieszczeniu. Rower pozwoli wrócić do formy i po stosunkowo krótkim czasie przekonamy się, że to świetne rozwiązanie - zwłaszcza jeśli postawimy na Peloton i oferowane przez firmę treningi.

Apple AirTag

Jeśli ktoś wręcz chronicznie gubi klucze, doceni Apple AirTag. To specjalny "przycisk", który powie nam, gdzie znajduje się dany przedmiot - oczywiście mogą to być nie tylko klucze. AirTaga przymocujemy do kluczy, toreb, pilotów czy innych rzeczy, które możemy zechcieć wyśledzić i często zmieniają one swoje położenie. Apple pokazało, że potrafi świetnie szukać zagubionych przedmiotów, oszczędzając czas użytkownika. I często też nerwy.

Zobacz: Kalendarz Google

B The Method

Aplikacja do pilates B The Method to świetne wsparcie dla zdrowia i psychicznego, i fizycznego. Zwłaszcza dla osób, które przeszły na pracę zdalną i których ruch polega głównie na przejściu z kanapy do "biura" w innym pokoju, i z powrotem. Zapewnia przeróżne formaty i godziny zajęć. Wystarczy że zrobimy sobie np. 15-minutową przerwę na zajęcia cardio w południe, albo wykorzystamy ją do wyciszenia się pod koniec dnia. Aplikacja potrafi sprawić, że docenimy ćwiczenia w domu.

Xbox Game Pass Ultimate

To co prawda usługa gamingowa, ale kto powiedział, że informatycy nie grają w gry, prawda? Jeśli masz Xboksa, zdecydowanie warto kupić także abonament Game Pass Ultimate. To nie tylko zniżki na gry czy możliwość grania online - to przede wszystkim biblioteka gier, często najnowszych hitów (np. Halo Infinite czy Forza Horizon 5), które są dostępne za darmo do pobrania. Co więcej, Xbox oferuje również granie bezpośrednio przez chmurę - bez instalowania wielu gier. To coś jak Netfliks, ale dla posiadaczy konsoli Xbox. Świetna sprawa.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200