Przedwakacyjne 'naloty' BSA

W czerwcu policja we współpracy z Business Software Alliance przeprowadziła kontrole w firmach z województwa mazowieckiego, lubelskiego, śląskiego i pomorskiego. BSA przeprowadziła także 4 kolejne szkolenia dla policji i służb celnych dotyczące sposobów dystrybuowania produktów stosowanych przez piratów a także zasad licencjonowania oprogramowania firm zrzeszonych w BSA.

We wszystkich kontrolowanych punktach stwierdzono naruszenie praw autorskich. W efekcie czerwcowych kontroli w celu złożenia wyjaśnień zatrzymano 23 osoby. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w sklepach oferujących oprogramowanie oraz w kawiarniach internetowych. Policja zabezpieczyła płyty z nielegalnie skopiowanymi programami i sprzęt komputerowy służący do ich nielegalnego kopiowania .

Kontrole przeprowadzono w województwie mazowieckim, lubelskim, śląskim i pomorskim. Najczęściej powielanymi aplikacjami, były m.in.: AutoCAD 2000, Office 2000 Premium, Photoshop 6.0 i Windows 2000.

Zobacz również:

  • Opłata reprograficzna to kolejny zły pomysł
  • 5 najistotniejszych zmian zgłoszonych przez e-Izbę w projekcie ustawy „Polska cyfrowa. Pakiet zmian 2022”

W czerwcu BSA przeprowadziła także 4 szkolenia dla policji i służb celnych. Omawiano na nich sposoby dystrybuowania produktów stosowane przez piratów i prezentowano zasady licencjonowania oprogramowania firm zrzeszonych w Business Software Alliance.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200