Przed sklepami pierwsi chętni na iPhone`a

Pomimo ponad 30-stopniowego upału, przed sklepem Apple na słynnej nowojorskiej Piątej Alei od początku tygodnia ustawiają się w kolejce pierwsi zainteresowani zakupem nowego telefonu tej firmy.

Pierwszy w kolejce, Greg Packer, 43-letni emerytowany pracownik nowojorskiej służby drogowej, wyposażony w wodę, ubrania i krzesło turystyczne przyszedł pod sklep Apple w poniedziałek o 5 rano czasu lokalnego. "Nie jestem zbyt techniczną osobą, ale staram się nadążyć za postępem" - mówi o sobie, dodając, że w przeszłości zdarzało mu się już stać po kilka dni, np. za biletami na imprezy sportowe. Jednak - jak sam powiedział - ma "hopla" na punkcie muzyki i telefonów, dlatego chciał być pierwszym, który wypróbuje iPhone`a.

Przed sklepami pierwsi chętni na iPhone`a
Poza Gregiem Packer`em, we wtorek o 14 czasu lokalnego, w kolejce czekały jeszcze trzy inne osoby. Jedną z nich jest Jessica Rodriguez, studentka nowojorskiego Boricua College. Jak mówi, nie miała zamiaru specjalnie czekać na iPhone`a, jednak po rozmowie z Gregiem Packer`em postanowiła "zostać częścią historii" i dołączyła do oczekujących. Jej zdaniem premiera smartphone'a Apple to "wielka chwila dla całego rynku telefonii komórkowej". Dziewczyna ma nadzieję, że uda jej się kupić przynajmniej jednego iPhone`a, który jej zdaniem będzie wspaniałym prezentem urodzinowym dla siostry. Oczywiście, gdyby była taka możliwość chętnie kupi dodatkowy egzemplarz dla siebie. Jednak ani Apple, ani AT&T, operator jedynej amerykańskiej sieci komórkowej, w której będzie pracował iPhone - nie ujawniają, czy sprzedaż nowego telefonu będzie w jakiś sposób reglamentowana.

Oczekującym pomagają mieszkańcy Nowego Jorku, w tym m.in. Mia Bleyman, pracująca w tym samym budynku, w którym mieści się sklep Apple. Jej zdaniem, "to trochę szalone, aby czekać pięć dni w ponad 30-stopniowym upale" na gadżet w postaci telefonu komórkowego. Jednocześnie uważa zachowanie oczekujących na premierę iPhone`a "oryginalnym" i podkreśla, że nikt nie spodziewał się takiej fali upałów.

Sklep Apple, przed którym biwakują pierwsi klienci, jest otwarty całą dobę. Jednak przed premierą iPhone`a ma zostać zamknięty na cztery godziny. Sprzedaż iPhone`a w USA rozpocznie się w piątek o 18 czasu lokalnego.

Więcej o Apple iPhone:

http://www.computerworld.pl/iphone/

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200