Przechytrzyć spamera za darmo

W odpowiedzi na coraz to nowe sposoby ominijania mechanizmów antyspamowych, pojawia się potrzeba coraz doskonalszych i wyrafinowanych programów, które będą potrafiły skutecznie obronić nas przed zalewem spamu. Na to zapotrzebowanie bezustannie odpowiadają producenci oprogramowania antyspamowego – coraz nowocześniejszego i skuteczniejszego. Kto w tej walce okaże się zwycięzcą?

Obecnie okazuje się, iż nawet użytkownicy najświeższej wersji klienta pocztowego Microsoftu – Outlook 2003 - nie mogą czuć się dostatecznie zabezpieczeni przed spamem (więcej o najnowszych trickach spamerów przeczytaj w artykule: „Spamerzy przechytrzają Outlooka 2003” -http://www.pcworld.pl/news/65368.html ). W obliczu takich informacji pojawia się zatem pytanie: jaki program jest w stanie skutecznie zabezpieczyć nas przed spamem? Któremu z oferowanych mechanizmów mogę zaufać? Na rynku dostępna jest cała masa oprogramowania antyspamowego (zarówno płatnego, jak i darmowego). Co ciekawe, darmowe odpowiedniki w niewielkim stopniu odbiegają skutecznością i funkcjonalnością od swoich 'komercyjnych kuzynów'.

Polecamy zatem kilka darmowych aplikacji antyspamowych, zachęcając jednocześnie do ich przetestowania i podzielenia się swoimi spostrzeżeniami:

SpamPal

Program pośredniczy pomiędzy twoim programem pocztowym, a kontem na serwerze, odsiewając po drodze niechciane wiadomości. Jeśli uzna wiadomość za spam, nada jej odpowiedni nagłówek. W ten sposób użytkownik może w kliencie pocztowym zdefiniować własny filtr, który wiadomości z takim nagłówkiem będzie umieszczał w oddzielnym folderze, automatycznie kasował, lub wykonywał inną operację, możliwą w ramach danego programu. Obsługuje wiele kont POP3 i IMAP4 współpracuje z popularnymi klientami, jak Outlook, Outlook Express, czy Eudora. Dodatkowo aplikacja umożliwia tworzenie list zablokowanych i dozwolonych adresów e-mail (blacklist i whitelist).

Spam Pal 1.538 do pobrania z naszego serwisu FTP:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/3061/SpamPal.1.538.Beta.html

Spam Buster

Darmowe narzędzie filtrujące pocztę elektroniczną i usuwające wiadomości zakwalifikowane jako spam. Program można uruchomić przed skorzystaniem z tradycyjnego klienta poczty elektronicznej lub spersonalizować tak, aby aplikacja powiadamiała użytkownika o nowej poczcie na serwerze. Spam Buster ma możliwość skanowania do 12 skrzynek pocztowych, automatycznie usuwa kłopotliwą pocztę, ma możliwość tworzenia bazy przyjaznych adresów e-mail, posiada wbudowany indeks ponad 15 tysięcy kont pocztowych zidentyfikowanych jako nadawcy spamu (który użytkownik może na bieżąco uzupełniać).

Spam Buster 1.10.2 do pobrania z naszego serwisu FTP:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/3200/Spam.Buster.1.10.2.html

K9

Najnowsza wersja darmowego narzędzia do filtrowania niechcianej poczty (spam). Aplikacja współpracuje z większością najpopularniejszych klientów poczty elektronicznej. Za każdym razem, gdy poczta zostaje odebrana program rozpoczyna jej filtrowanie i zaznacza te wiadomości, które uzna za niepotrzebne. Na początku aplikacja może popełniać błędy, co powoduje konieczność interwencji użytkownika, jednakże program "uczy się" w czasie działania i coraz lepiej klasyfikuje wiadomości.

K9 1.22 do pobrania z naszego serwisu FTP:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/2543/K9.1.22.html

Ella for Spam Control

Innowacyjny program antyspamowy wykorzystujący technologię Ella (Electronic Learning Assistant) do walki z niechcianą pocztą. Ella umożliwia aplikacji stosowanie adaptacyjnego uczenia się, dzięki któremu program obserwując zachowanie użytkownika i własne błędy nabiera doświadczenia i lepiej radzi sobie ze spamem. Narzędzie znakomicie integruje się z programem pocztowym Microsoft Outlook (2000, XP, 2003), tworząc nowe katalogi, gdzie automatycznie przenoszone są wiadomości-śmieci. Program jest darmowy dla osób prywatnych, jednak po 10 dniach korzystania z programu użytkownik zostanie zapytany, czy chce nabyć wersję Pro - jeżeli nadal chce korzystać z aplikacji za darmo, do wysyłanych przez niego wiadomości zostanie dołączony krótki podpis reklamowy.

Ella for Spam Control 1.5.6.1 do pobrania z naszego serwisu FTP:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/3238/Ella.for.Spam.Control.1.5.6.1.html

A jaki Waszym zdaniem jest najskuteczniejszy program antyspamowy? Zapraszamy do dyskusji.


TOP 200