Przebój - rekrutacja internetowa

Według prognoz firmy IDC światowy rynek rekrutacji internetowej osiągnie w 2005 roku wartość 13 miliardów dolarów.

Prognozy te zakładają ogromy skok zysków w tej branży, gdyż wartość rynku e-rekrutacji w roku 2000 wynosiła zaledwie 1.6 miliarda dolarów. Według analityków przyczyn takiego skoku należy dopatrywać się w potrzebach nowej ekonomii. Zatrudnianie właściwych kandydatów, dzięki użyciu jak najbardziej efektywnych metod jest imperatywem dla firm działających na konkurencyjnym rynku pracy. Dodatkowo ogólnoświatowe zapotrzebowanie na specjalistów w różnych branżach powoduje, że rekrutacja internetowa jest doskonałym narzędziem pozyskiwania najbardziej aktywnych i doskonale przygotowanych pracowników z różnych stron świata.

Największym rynkiem rekrutacji internetowej jest oczywiście Ameryka Północna. Drugie miejsce zajmuje Europa Zachodnia. Wynika to z faktu, iż właśnie te regiony świata są najbardziej zinformatyzowane, a korzystanie z Internetu stało się dla wielu milionów użytkowników codziennością.

Według analityków z firmy IDC szansą na sukces w tej branży jest dostosowanie usług rekrutacyjnych do lokalnych potrzeb i wymagań oraz specjalizacja zawodowa.