Prywatne sieci 5G coraz popularniejsze. Bezpieczeństwo, kontrola i szybkość największymi zaletami

Wiele firm pracuje nad wdrożeniem prywatnych sieci 5G, aby czerpać korzyści w zakresie bezpieczeństwa, kontroli, szybkości i czasu reakcji - wynika z raportu Economist Impact.

5G trafi do wielu firm / Fot. Z z, Pexels.com

5G trafi do wielu firm / Fot. Z z, Pexels.com

Na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród 216 dyrektorów zarządzających i starszych menedżerów z dużych przedsiębiorstw na całym świecie wiemy, że około jedna czwarta (24%) już pilotuje prywatną sieć 5G.

Większość wczesnych użytkowników pochodzi z USA i Niemiec, a 6% respondentów ma co najmniej jedną sieć operacyjną. Liderem są Niemcy - tam 5G testuje już 33% ankietowanych.

Zobacz również:

  • WiFi 7 zapewnia transfer 5 Gb/s. "To 5 razy lepiej niż WiFi 6"
  • Lenovo prezentuje biznesowego smartfona z serii Think
  • GitHub aplikacji Slack zhakowany. Czy nasze dane są bezpieczne?

Sprawdź: Kopanie kryptowalut

Branże różnego rodzaju mogą zyskać na przyjęciu prywatnych sieci 5G, ale raport stwierdza, że największe zainteresowanie wykazują sektory wysoce przemysłowe. Dwie branże, które mają obecnie największe szanse na pilotaż technologii, to energetyka (39%) i transport (33%).

Z raportu wynika też, że przedsiębiorstwa oczekują więcej niż jednej aktualizacji technologicznej. Oprócz prywatnej sieci 5G większość firm (94%) przechodzi również na Wi-Fi 6.

Zobacz: Generator PESEL

Na rynku IT brakuje specjalistów w zasadzie w każdym sektorze. Te informacje sugerują, że w najbliższej przyszłości na pewno dużym zainteresowaniem cieszyć będą się specjaliści ds. sieci i zabezpieczeń. Warto już teraz zastanowić się nad zdobywaniem odpowiednich kompetencji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200