Proventia M30

Aby ochronić swoją sieć przed wirusami i włamaniami, nie wydając na ten cel zbyt dużych sum, można sięgnąć po urządzenie produkowane przez firmę ISS (Internet Security Systems). Urządzenie nosi nazwę Proventia M30 i oferuje wiele funkcji, dzięki którym sieć LAN jest bezpieczna.

Proventia M30 chroni sieć przed wirusami i zapobiega włamaniom oraz może pełnić rolę zapory. Użytkownik może też używać tego urządzenia do budowania wirtualnych sieci prywatnych (VPN). Producent obiecuje, że mechanizmy filtrujące zasoby WWW i zabezpieczające sieć przed spamem zostaną dodane w drugim kwartale 2004 roku w formie dodatkowych modułów.

Proventia M30
Poprzedni model urządzenia Proventia jest oznaczony symbolem M50 i może obsłużyć dużo większe organizacje. Urządzenia Proventia M30 zostało zaprojektowane z myślą o mniejszych przedsiębiorstwach.

Zobacz również:

  • Ten malware atakuje routery obsługujące środowiska SOHO

Urządzenie chroni sieć przed nieautoryzowanym dostępem i podejrzanymi kodami oraz aktualizuje automatycznie swoją bazę danych, dodając do niej nowe definicje wirusów i metody włamań.

Proventia M30 obsługuje do 500. Dla porównania, Proventia M50 (urządzenie to zostało wprowadzone na rynek pod koniec 2003 roku) może obsłużyć 2500 użytkowników.

Proventia M30 jest dostępna w ofercie Veracomp (http://www.veracomp.pl ) i Clico (http://www.clico/pl ), które dystrybuują produkty ISS w Polsce. Cena - 3500 euro.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200