Prostsza droga do chmury: podczas konferencji .NEXT Lenovo przedstawia ThinkAgile SX dla Nutanix


W miarę jak nowoczesne centrum danych ewoluuje, wyzwania, przed jakim stają działy IT, systematycznie rosną. Trzeba zarządzać niezwykle skomplikowaną infrastrukturą serwerów, pamięci masowej, sieci i aplikacji krytycznych – z których wszystkie muszą być wzajemnie kompatybilne i bezproblemowo ze sobą współpracować – a przy tym zapewnić zwinność i elastyczność chmury publicznej w ramach środowiska lokalnego. Organizacje poszukują efektywnych ekonomicznie, prostych i skalowalnych produktów do zarządzania współczesnymi obciążeniami. W efekcie, rośnie popularność infrastruktury definiowanej programowo jako platformy, która może dostarczyć funkcje chmurowe z poziomu własnego środowiska.

Podczas niedawnej konferencji Lenovo Transform, która odbywała się w Nowym Jorku, zaprezentowaliśmy największe portfolio rozwiązań dla centrów danych w historii naszej firmy. Jednym z jego elementów jest nowe portfolio ThinkAgile, które zaprojektowano z myślą o złożonych wyzwaniach, z jakim zmagają się obecnie klienci - rozwiązaniem dla nich jest centrum danych definiowane programowo. Oferta Lenovo ThinkAgile, które obejmuje hiperkonwergentną, definiowaną programowo pamięć masową oraz funkcje chmury hybrydowej, jest dostępna zarówno w postaci dedykowanych urządzeń, jak i maszyn do integracji w szafach serwerowych. W obydwu przypadkach gwarantują one wysoką elastyczność, prostotę i kompleksowe, transformacyjne doświadczenie.

Podczas konferencji Nutanix .NEXT zaprezentowano natomiast Lenovo ThinkAgile SX dla Nutanix (SXN), gotowe do użycia, hiperkonwergentne rozwiązanie, wyposażone w ThinkAgile Network Orchestrator i przeznaczone do montażu w szafie serwerowej. ThinkAgile Network Orchestrator to premierowe, unikalne rozwiązanie oparte na integracji przełączników pracujących pod kontrolą Lenovo CNOS i systemu zarządzania Nutanix Prism, które dodatkowo rozszerza charakterystyczną dla hiperkonwergencji prostotę, dzięki integracji sieci w ramach infrastruktury. To rozwiązanie umożliwia klientom znaczne uproszczenie implementacji klastrowych, ponieważ jest wstępnie zintegrowane i wstępnie udostępnione w racku – gotowe do wdrożenia. W rezultacie, klienci uzyskują skalowalność typową dla rozwiązań rackowych, ścisłą integrację z urządzeniami sieciowymi Lenovo, zwinne środowisko chmurowe, a przy tym kompleksowe usługi i wsparcie Lenovo.

Lenovo ThinkAgile SX dla Nutanix (SXN)

Zbudowane na podstawie tych samych koncepcji i doświadczń, które zapewniają systemom ThinkSystem pozycję #1 w rankingach niezawodności i satysfakcji, Lenovo ThinkAgile SX dla Nutanix umożliwia klientom efektywną obsługę aplikacji Tier 1, m.in. obciążeń klasy enterprise, obciążeń bazodanowych wymagających wysokiej wydajności, infrastruktury wirtualnych desktopów (VDI), a także chmur obliczeniowych. Można zacząć od niewielkich rozwiązań, a następnie - w miarę wzrostu potrzeb biznesowych - w prosty sposób, szybko skalować je nawet do poziomu wielu szaf serwerowych. Lenovo ThinkAgile SXN wykorzystuje innowacyjne urządzenia Lenovo serii HX ThinkAgile wyposażone w mechanizmy integracji z inteligentnymi sieciami, światowej klasy system zarządzania XClarity, a także najwyższej jakości kompleksowe usługi Lenovo oraz wsparcie pozwalające na szybkie i proste wdrożenie oraz zarządzanie. ThinkAgile Network Orchestrator umożliwia obniżenie kosztów, skrócenie okien serwisowych oraz zmniejszenie liczby błędów ludzkich. Jest to możliwe dzięki automatycznemu i dynamicznemu udostępnianiu oraz zarządzaniu ustawieniami sieci, w odpowiedzi na zmiany w maszynach wirtualnych.

Lenovo integruje, waliduje i konfiguruje ThinkAgile SX dla Nutanix na etapie produkcji w fabryce. Wykorzystując najlepszy na rynku łańcuch dostaw i zaawansowane systemy automatyzacji produkcji orazfakt, że gotowy system dostarczany jest do wskazanej przez klienta lokalizacji, można skrócić czas wdrożenia o niemal 80% w porównaniu z tradycyjną infrastrukturą.

Korzyści wynikające z zastosowania rozwiązania Lenovo ThinkAgile SX dla Nutanix rozkładają się na cały cykl użytkowania produktu. Lenovo oferuje także usługi wdrożenia we wskazanej przez klienta lokalizacji oraz - za pośrednictwem ThinkAgile Adavantage - jeden punkt wsparcia. Dzięki temu klienci mają natychmiastowy dostęp do wsparcia świadczonego przez technika Lenovo Level 2, bez konieczności wcześniejszego używania zautomatyzowanych systemów. Pozwala to wyeliminować kłopoty związane z bieżącym zarządzaniem i obsługą. Lenovo gwarantuje płynne i kompleksowe doświadczenie klienta.

Tutaj dowiesz się więcej o Lenovo ThinkAgile SX dla Nutanix. Więcej informacji na temat całego portfolio Lenovo ThinkAgile, zaprezentowanego podczas konferencji Lenovo Transform, można znaleźć tutaj.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.