Prostsza chmura hybrydowa: Lenovo ThinkAgile™ for Microsoft Azure Stack


W sytuacji, w której rynkiem rządzą klienci, “zbyt wolno” oznacza „wcale”. Jeśli usługa dostarczana jest zbyt wolno, właściwie mogłoby jej wcale nie być. Bez względu na to, czy mówimy o źle zaprojektowanych aplikacjach, czy innych przyczynach przestojów, za każdym razem rezultatem jest zmniejszenie produktywności, niższe przychody oraz niezadowalający poziom satysfakcji klientów. Centra danych poświęcają dość dużo czasu i zasobów, tylko po to, żeby utrzymać dostępność usług na wysokim poziomie, zamiast skupić się na rozwijaniu nowych funkcji, które mogłyby poprawiać wyniki finansowe i stymulować wzrost organizacji.

Tuż przed konferencją Hybrid Cloud Airlift 2017, Microsoft zaprezentował trzecie Technical Preview (TP) Azure Stack. Celem, dla którego stworzono Azure Stack, było dostarczenie zwinności oraz możliwości szybkiego wprowadzania innowacji chmurowych do środowisk tradycyjnych. Lenovo jest dumne, że wspiera te działania, jako partner sprzętowy, i planuje zaoferowanie klientom możliwości łatwego uruchomienia Azure w ich własnych centrach danych. Ma to umożliwić rozwiązanie Lenovo ThinkAgile™ for Microsoft Azure Stack.

Lenovo ThinkAgile for Microsoft Azure Stack to rozwiązanie chmury hybrydowej napędzane przez najlepszą w branży infrastrukturę definiowaną programowo. Dzięki temu charakteryzuje się odpornością na awarie, wysoką wydajnością, bezpieczeństwem, łatwością zarządzania oraz szybkim wdrożeniem. Zostało zaprojektowane z myślą o wsparciu szybkiego transformowania wartościowych zasobów centrów danych do usług chmurowych, co ma umożliwić osiągnięcie zwinności DevOps. Rozwiązanie ThinkAgile jest preintegrowane, walidowane oraz składane w fabryce. Co ważne, może być dostarczone do klienta dwukrotnie szybciej niż konkurencyjne alternatywy. Ponadto jest dostępne przez pakiet profesjonalnych usług uzupełniających, które obejmują m.in. instalację i migrację obciążeń u klienta.

Platforma Lenovo ThinkAgile oferuje łatwość użytkowania i szybkość uruchomienia, typową dla chmury publicznej w połączeniu z kontrolą, jaką zapewnia tradycyjne środowisko IT on-premise. Azure Stack umożliwia świadczenie usług cloud w hybrydowych środowiskach chmur prywatnych wewnątrz organizacji, chmur publicznych hostowanych przez zewnętrznych dostawców oraz publicznej chmury Azure oferowanej przez Microsoft. Dzięki temu, że rozwiązanie zostało opracowane wspólnie przez obie firmy, klienci mogą mieć pewność, że wszystkie komponenty będą pracować zgodnie i bez żadnych problemów. Jednocześnie oznacza to, że IT może skoncentrować się na budowaniu kompetencji w uruchamianiu i zarządzaniu usługami chmurowymi, takimi jak IaaS, PaaS czy SaaS, poświęcając znacznie mniej czasu na infrastrukturę. Ostatecznie oznacza to większą produktywność i innowacyjność dla całej organizacji.

Lenovo ThinkAgile for Microsoft Azure Stack to idealna platforma do:

  • Bezpiecznego dostarczania usług cloud Azure z własnego centrum danych
  • Umożliwienia błyskawicznego rozwoju i iteracji aplikacji przy użyciu lokalnych narzędzi, co ułatwia transformację organizacji
  • Ujednolicenia rozwoju aplikacji w skali całego środowiska hybrydowej chmury
  • Łatwego przenoszenia aplikacji i danych pomiędzy prywatnymi i publicznymi chmurami

Dzięki zlokalizowanym w tym samym miejscu zespołom inżynierskim oraz historii współpracy technologicznej, Microsoft i Lenovo konsekwentnie dostarczają stworzone wspólnie innowacyjne rozwiązania dla centrów danych. Niezawodność oraz wydajność rozwiązań oferowanych przez Lenovo, dbałość o satysfakcję klientów w połączeniu z niezrównanym doświadczeniem Microsoft w obszarze oprogramowania i usług cloud pozwala zaoferować użytkownikom rozwiązania najwyższej jakości. Otwarte i elastyczne – to kolejny przykład potwierdzający, że Lenovo pozwala klientom budować rozwiązania, których potrzebują, wykorzystując otwarte partnerstwa, wolne od ograniczeń tradycyjnego myślenia o IT.

Więcej informacji na temat najnowszych funkcji trzeciego TP Azure Stack oraz dostępnych opcji zakupowych można znaleźć w informacji Microsoft. Wystarczy kliknąć tutaj, aby dowiedzieć się więcej o Lenovo ThinkAgile for Microsoft Azure Stack.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.